Pāriet uz lapas karti

Zīļuks laivotājs, skulptūra

Lielā iela 2, Kandava, Tukuma novads, Latvija

Skulptūru 2010. gadā izveidoja Kandavas mākslinieks Zigmunds Piņķis (1950.-2012.). Kandavas pilsētas ģerboni rotā ozola zars ar trim lapām un trim zelta zīlēm, tāpēc zīles Kandavā tiek godā celtas.

Kandava ir senu ozolu ieskauta vecpilsēta. Ozoli te ir bijuši jau pirms tapa pati pilsēta. Pilsētas ģērboni rotā zīles un ozollapas. Pilsētas bērnudārzam ir dots nosaukums "Zīļuks". Pilsētnieki ir atjaunojuši iespēju mieloties ar zīļu kafiju, kas, pareizi pagatavota, ir varen garda. Kandavas brīvdabas estrādi jau izsenis dēvē par Ozolājiem. Kādreiz gan tā atradās pie Abavas, bet, nu, tai rasta vieta Riebiķu un Skolas kalnu krustpunktā. Nosaukums palicis nemainīgs - Ozolāji. Latviskā pilsēta arī sasniegusi cienījama ozola vecumu un pauž iedzīvotāju izturību visos laikmetu griežos.

Gandrīz viss te saistās ar šo skaisto brīnumu - Zīļuku, kam par godu 2010.gadā tapa pirmā skulptūra, kurai seko citas.

Lūgums: Nekāpiet uz skulptūras.

2021. gada februāra - marta mija. Foto: Daiga Rēdmane 2021. gada februāra - marta mija. Foto: Daiga Rēdmane Foto: Egils Rēdmanis. Foto: Daiga Rēdmane. Foto: Daiga Rēdmane. Foto: Daiga Rēdmane. Foto: Egils Rēdmanis. Foto: Egils Rēdmanis.
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top