Pāriet uz lapas karti

Kārļa Mīlenbaha parks ar saules pulksteni

Skolas iela 9, Kandava, Tukuma novads, Latvija, LV-3120

2018. gadā Kandavā izveidots parks par godu latviešu tautas dižgaram, valodniekam, Kandavas novadniekam Kārlim Mīlenbaham (1853-1916). Viņš dzimis Kandavas novadā un te uzsācis arī skolas gaitas. Parks atrodas starp Kandavas K. Mīlenbaha vidusskolu un Kandavas Luterāņu baznīcu. Parkā ir izvietots saules pulkstenis, kam ir dubultā ciparnīca. Pulkstenis rāda vietējo laiku un joslas vasaras laiku (GMT+3).

Parka izveidošanas procesā secināts, ka tā ir vienīgā vieta pilsētā, kur ģeogrāfiski ir iespējams novietot saules pulksteni, lai tas rādītu precīzu laiku. Pulkstenis izveidots grāmatas formā. Tā simbolizē sākumu un turpinājumu, zināšanas un pieredzi, savienojot pagātni, tagadni un nākotni.

Saules pulksteņa idejas, dizaina un astronomisko aprēķinu autors ir Mārtiņš Gills, pulksteni izgatavojis Aivars Oleksāns, SIA “Lakta”. Parka labiekārtošanu veica SIA “Westbūve”.

Projekts tika īstenots ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) līdzfinansējumu.

2021.gada janvāris. Foto: Daiga Rēdmane 2021. gads. Foto: Jānis Kamerāds 2021. gads. Foto: Jānis Kamerāds 2021. gads. Foto: Jānis Kamerāds
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top