Pāriet uz lapas karti

Kalnmuižas pils, viesnīca

Kalnmuižas pils, Kandavas pagasts, Tukuma novads, Latvija, LV-3120

Kalnmuižas pils komplekss - unikāls restorāns un lieliskas naktsmājas gleznainajā Abavas senlejā.

Piedāvātie pakalpojumi:
Kalnmuižas pils restorāns piedāvā nesteidzīgi pavadīt laiku ar saviem tuvajiem baudot sezonālu garšas ceļojumu.

Vietu skaits nakšņotājiem:
Muižas noma ar nakšņošanu līdz 59 personām, gan muižas galvenajā ēkā, gan Kraujas mājā, iekļaujot lieliskās Kalnmuižas brokastis.

Unikālu garšu restorāns
Darba laiks atkarīgs no sezonas. Tālrunis rezervācijām: 26699033

Piezīmes: Ēdienkarte mainās vairākas reizes mēnesī, ņemot vērā sezonalitāti.

* Restorāns un naktsmītnes Kraujas mājā ir pieejamas cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Piedāvājums kāziniekiem
Kalnmuižas pils aicina jaunlaulātos un viņu viesus nosvinēt šo skaisto un emocijām pilno notikumu gleznainajā Abavas senlejā.

Laulību ceremoniju muižas ābeļdārzā, no kura paveras skats uz Abavas senleju, vai kādā citā izvēlētā muižas parka vietā.

Īpaši piedāvājumi fotosesijām.

Kāzu mielastu nodrošina Kalmuižas restorāna komanda.

Nakšņošana muižas galvenajā ēkā un Kraujas mājā līdz 60 personām.

Svinību telpas - piedāvājam visu muižas kompleksu vai atsevišķas muižas zāles.

Papildus informācija pa tālruni: +37126699033, e-pasts: kalnmuizaspils@gmail.com

Kalnmuižas īsa vēsture
Kalnmuiža (latviski saukta arī Kalnamuiža, Kalnamuiža, vāciski Hohenberg) ir vidēji liela bijusī privātmuiža, kas atrodas Kandavas novada, gleznainajā Abavas senlejas kreisā krasta nogāzē, 10 km no Kandavas pilsētas. Muiža kā juridiska un saimnieciska vienība pastāv vismaz no 15.gs. beigām. Tās centra apbūve – kungu nams un saimniecības ēkas - veidojusies 19.gs. sākumā. 1912. gadā muižas zemju platība bija 1046 ha, tajā ietilpa 16 zemnieku sētas. Pēc Otrā pasaules kara muiža bija kolektīvais, vēlāk pašvaldības īpašums. Kopš 2006. gada tas nonācis privātīpašumā. Pašreizējais Kalnmuižas īpašnieks ir SIA „Konrads”.

2011. gadā veikta Kalnmuižas vēsturiskā izpēte. Tas nodrošina Kalnmuižas ēku kompleksa un apkārtnes, kā arī ēku interjera veidošanu, balstoties uz vēsturisko informāciju un vienlaikus saglabājot šīs vietas individuālo šarmu. Īpaša uzmanība pievērsta Kalnmuižas ūdensdzirnavu vēstures izpētei, jo tās ir unikāls tehnikas vēstures objekts ar augstu tūrisma potenciālu atjaunošanas gadījumā.

Kalnmuižas apbūves ansamblis (19.gs.). Dzīvojamā ēka (vērtīgas durvju vērtnes), kalpu dzīvojamā māja, klēts, smēde, stallis. Alejā aug vairāki dižoši - 3.9 m, 4.1 m, 4.1 m un 4.5 m apkārtmērā.

Kalnamuižas ūdendzirnavās 1939. gadā režisors Aleksandrs Rusteiķis no 43 dzirnavām izvēlējās vietu filmas "Aizsprosts" uzņemšanai. Lejpus aizsprosta devona dolomīta un māla atsegums 25 m augstajā Amulas kreisajā krastā.

Kāda Kalnmuižas apkārtnes teika vēsta, ka apmēram 1 km uz dienvidaustrumiem no muižas ir Naudas kalni, kur reiz puika atradis naudu. Uz dienvidaustrumiem no kalniem pa briežu taku cauri purvam puika ievedis ienaidnieka karaspēku, bet pats aizbēdzis.

Piezīmes
Atrodas ~10,7 km no Kandavas

Foto: Līga Aukšmuksta 2013. gada pavasaris. Foto: Anda Štrausa Foto: Inārs Švarcs. 2013.gada vasara. Foto: Baiba Vītoliņa. 2017.gads. Foto: Kalnmuiža 2017.gads. Foto: Kalnmuiža 2013.gada pavasaris. Foto: Anda Štrausa 2015.gads. Foto: Dagnija Gudriķe. 2017.gads. Foto: Kalnmuiža
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top