Rūmenes Muiža, viesnīca

5 km no Kandavas, Rūmene, Kandavas pagasts, Kandavas novads, Latvija, LV-3120
57.059315 22.728149

Darba laiks: Muiža apskatāma darba dienās, pēc iepriekšēja pieteikuma pa tālruni.

Apraksts: Rūmenei, tās zemēm un muižai ir ļoti sena vēsture vairāk nekā 600 gadu garumā. Pēc muižas tagadējo īpašnieku iniciatīvas izpētīta Rūmenes vēsture un muižas īpašnieku saraksts kopš pirmsākumiem 1437. gadā.
Rūmenes muiža ir bruņinieku muiža. No 1453. gada tā piederēja pie Lamiņiem un bija fon Butlaru īpašums. 1653. - 1658. gadā tā piederēja Tobago salas pēdējam gubernatoram Ditriham fon Altenbokumam. 1672. gadā to ieguva fon Brunovu dzimta, 1799. gadā - fon Firksi, pēc tam 1835. gadā - fon Mirbahi un 1857. gadā - fon Štrombergi. 19. gs. beigās muižas īpašnieki bieži mainījušies, līdz 1905. gadā to nopircis Rīgas biržas direktors Eižens Švarcs.
Rūmenes muižas kungu māja celta 1876. gadā neogotikas stilā. Rūmenes muiža atrodas pakalnā un tās gala fasādi ar zemāk esošo parku savieno kāpnes, kas ir viena no efektīgākajām šāda veida neorenesanses būvēm Latvijā.
Rūmenes muižas centrs piešķirts Lācplēša Kara ordeņa kavalierim pulkvedim Ervīnam Daugulim, tās līdzīpašnieks bija viņa brālis komponists Arvīds Daugulis. Latvijas pirmās brīvvalsts laikā muižā dzīvoja mūziķi brāļi Arvīds un Ervīns Dauguļi. Viņi šeit rīkoja daudzas kultūras un mākslas pasaules pārstāvju tikšanās.
Pēc Otrā pasules kara pilī atradusies Rūmenes četrklasīgā pamatskola, tad sovhoza kantoris.

Kopējā muižas ansambļa platība ar 12 pieguļošajām ēkām savulaik veidojusi vairāk nekā 700 ha plašu teritoriju. Arhitektes Zaigas Gailes vadītā Rūmenes muižas rekonstrukcijas projekta, kas jau saņēmis Latvijas Arhitektu savienības balvu kā „Labākā pārbūve 2008”, mērķis ir pakāpeniski atjaunot Rūmenes muižas ansambli tās sākotnējā diženumā. Rūmenes muižas ainavu parks ar 364 reto koku dārzu ir 7,8 ha liels, un to plānojis ainavu arhitekts Georgs Kufalts, kurš savulaik Rīgā veidojis Arkādijas parku un Viesturdārzu. Kopš 1957. gada parks iekļauts īpaši aizsargājamo dabas objektu sarakstā.
Rūmenes muiža plānota kā Rīgas 5-zvaigžņu viesnīcas „Hotel Bergs” lauku rezidence atpūtai, pasākumiem, banketiem un konferencēm ar nakšņošanas iespējām 5 plašos apartamentos. Apmeklētājiem Rūmenes muiža pieejama no 2009. gada septembra.

Pakalpojumi: naktsmītnes, pasākumu un svinību telpas, semināru telpas Vāgūzī (līdz 70 personām), ēdināšana, vasaras restorāns, vīna degustācijas, gardēžu vakariņas, ēdienu gatavošanas meistarklases ar šefpavāru, muzikāli priekšnesumi, ekskursija, pastaigas parkā, vizināšanās zirga pajūgā, krokets, golfs, bocce bumbu spēle, dažādas galda spēles (galda teniss, novuss), gleznošana, porcelāna apgleznošana, pirts, masāžas, pikniks ezera krastā, laivas noma, velosipēdu noma, peldvieta ezerā, ugunskura vieta, zveja, medības, auto stāvlaukums.

"Kultūras kūts"
Mākslas un sarīkojumu telpa, kas atklāta 2019. gada 17. augustā. Arhitekte Zaiga Gaile. Pirmā izstāde "Bez fetiša" bija atvērta plašakai publikai no 2019. gada 20. - 25. augustam.

Sezonas restorāns Cafe Rūmene

Rūmenes muižas šefpavārs un viņa komanda piedāvā lauku stila vietējo virtuvi moderni interpretējot tradicionālo garšu caur īstu gastronomisko pieredzi. Rīgas pieczvaigžņu viesnīcas "Hotel Bergs" lauku rezidence Rūmenes muiža piedāvā iespēju pārcelt pilsētas kvalitāti lauku šarmantajā vidē sezonas restorānā "Cafe Rūmene".

Sezonas restorāns "Café Rūmene" 2019. gadā slēgts.

Par rezervācijām un interesējošiem jautājumiem zvanīt pa tālr.: 371 26688000.

Foto: no Rūmenes muižas arhīva. Rūmenes muižas mākslas un sarīkojumu telpa "Kultūras kūts" (arhitekte Zaiga Gaile). Atklāta 2019. gada 17. augustā. 2013. gads. Foto: Dagnija Gudriķe. Skats no Rūmenes muižas kungu mājas galvenajām trepēm 1930tie gadi. Foto: nezināms. I.Dišlere, A.Ozola. <strong></strong>Rūmenes muižas kungu māja 1930tie gadi. Foto: nezināms. I.Dišlere, A.Ozola.<strong></strong> 2013. gads. Rūmenes muiža. Foto: Dagnija Gudriķe.
video

Dati sagatavoti sadarbībā ar uzziņu portālu www.viss.lv Rūmenes Muiža, viesnīca

<>