Kalnmuižas pils, viesnīca

10,7 km no Kandavas, Kandavas pagasts, Kandavas novads, Latvija, LV-3120
57.011623 22.659216

Piedāvātie pakalpojumi: muižas kompleksa apskate, naktsmītnes (vienvietīgs numuriņš, divvietīgs numuriņš, divvietīgs LUX numuriņš), piedāvā standarta brokastis, restorāns, medību organizēšana, velosipēdu, laivu noma, laivu ekskursijas, telšu vietas, gida un ornitologa pakalpojumi, muižas telpu noma pasākumiem ar un bez viesnīcas pakalpojumiem.

Vietu skaits nakšņotājiem
Muižas noma ar nakšņošanu līdz 30 personām 2. un 3.stāva dizaina numuros, iekļaujot standarta brokastis. Muižā ir iespējamas 20 papildus vietas.

Restorāns
Darba laiks: piektdienās, sestdienās 12:00 - 22:00
svētdienās 12:00 - 19:00
pirmdienās, ceturtdienās - pēc pieprasījuma rezervēt

Tālrunis rezervācijām: 26699033

Piezīmes: Ēdienkarte mainās katru mēnesi, atkarībā no sezonas.


Kalnmuižas īsa vēsture
Kalnmuiža (latviski saukta arī Kalnamuiža, Kalnamuiža, vāciski Hohenberg) ir vidēji liela bijusī privātmuiža, kas atrodas Kandavas novada, gleznainajā Abavas senlejas kreisā krasta nogāzē, 10 km no Kandavas pilsētas. Muiža kā juridiska un saimnieciska vienība pastāv vismaz no 15.gs. beigām. Tās centra apbūve – kungu nams un saimniecības ēkas - veidojusies 19.gs. sākumā. 1912. gadā muižas zemju platība bija 1046 ha, tajā ietilpa 16 zemnieku sētas. Pēc Otrā pasaules kara muiža bija kolektīvais, vēlāk pašvaldības īpašums. Kopš 2006. gada tas nonācis privātīpašumā. Pašreizējais Kalnmuižas īpašnieks ir SIA „Konrads”.

2011. gadā veikta Kalnmuižas vēsturiskā izpēte. Tas nodrošina Kalnmuižas ēku kompleksa un apkārtnes, kā arī ēku interjera veidošanu, balstoties uz vēsturisko informāciju un vienlaikus saglabājot šīs vietas individuālo šarmu. Īpaša uzmanība pievērsta Kalnmuižas ūdensdzirnavu vēstures izpētei, jo tās ir unikāls tehnikas vēstures objekts ar augstu tūrisma potenciālu atjaunošanas gadījumā.

Kalnmuižas apbūves ansamblis (19.gs.). Dzīvojamā ēka (vērtīgas durvju vērtnes), kalpu dzīvojamā māja, klēts, smēde, stallis. Alejā aug vairāki dižoši - 3.9 m, 4.1 m, 4.1 m un 4.5 m apkārtmērā.

Kalnamuižas ūdendzirnavās 1939. gadā režisors Aleksandrs Rusteiķis no 43 dzirnavām izvēlējās vietu filmas "Aizsprosts" uzņemšanai. Lejpus aizsprosta devona dolomīta un māla atsegums 25 m augstajā Amulas kreisajā krastā.


Kāda Kalnmuižas apkārtnes teika vēsta, ka apmēram 1 km uz dienvidaustrumiem no muižas ir Naudas kalni, kur reiz puika atradis naudu. Uz dienvidaustrumiem no kalniem pa briežu taku cauri purvam puika ievedis ienaidnieka karaspēku, bet pats aizbēdzis.




Dati sagatavoti sadarbībā ar uzziņu portālu www.viss.lv Kalnmuižas pils, viesnīca

<>
2018. gada Kurzemes apceļošanas akcija DIŽENI KURZEMĒ"Skroderdienas Silmačos" - Ielīgošanas izrādeVelobrauciens uz Kalnmuižu