Pāriet uz lapas karti

Piedalījāmies pieredzes braucienā "Pērļu medības Kurzemē"

21.02.2019

Aicinām ielūkoties Talsu novada tūrisma informācijas centra rīkotajā pieredzes braucienā pa Kurzemes pērļu nosaukuma cienīgiem tūrisma objektiem. Brauciens noritēja saulainā, lai gan pavēsā februāra dienā. Ceram, ka arī Jūs uzrunās kāda no mūsu pamanītajām pērlītēm šī brauciena laikā un motivēs savu pērļu pulēšanai, bet varbūt pat iedvesmos jaunu pērļu radīšanai mūsu novadā.

Galerija-antikvariāts "Romas dārzs"
Galerija-antikvariāts "Romas dārzs"


Mēs brauciena dalībnieces no Kandavas devāmies taisnā ceļā uz Pedvāles muižu, kuras norit pilnā sparā vērienīgi pārbūves darbi. Lai arī tur darbu vēl krietni daudz, tomēr jau tagad Pedvāles muižas kungu māju gribās devēt par Sabiles topošo rotu. 

Tālāk mūsu ceļš turpinājās uz Kuldīgu Virkas muižu. Piebraucot pie muižas, pirmais iespaids radīja sašutuma pilnu jautājumu,- kā ārēji tik grezna muiža var atrasties starp daudzdzīvokļu namiem un stadionu?! Bet, apdomājot šo objektu tapšanas secību, jautājums noklusa skaļi neizteikts. Arī muižā redzētais, nelika vilties. Pārsteigumu radīja greznais ar stiklotām sienām bagātais numuriņš. Bet mēs esam dažādi un kopumā bija grezni un skaisti.

Nākošais objekts bija pārsteigumu pilnā Padures muiža, kur mūs sagaidīja īpašnieks ar iedvesmas pilnu stāstījumu par muižas restaurācijas gaitu, atklājumiem un centieniem atjaunot visu tuvu autentiskajam muižas izskatam. Īpaši mūsu uzmanību piesaistīja logu savdabīgais atvēršanas veids, kas redzams arī bildē. Muižas pagrabstāva tumšais gaitenis un nerestaurētie kambari radīja drūmu noskaņu līdz brīdim, kad nokļuvām gaišajā un plašajā, daļēji atjaunotajā vannas istabā. Neskatoties uz to, ka muižā līdz gatavībai darbu vēl ir ļoti, ļoti daudz, saimnieks muižu iznomā viesībām, lepojās ar savdabīgajām krāsnīm, kas ir saglabājušās nenopostītas. Zem sienu krāsojuma ir atklāti arī seni sienu zīmējumi, kurus iespējams aplūkot atsevišķās atsegtās vietās. Muižas atjaunošanai tiek piesaistīti dažādu fondu līdzekļi. Siltajās gada sezonās muižas dārzā visi aicināti apmeklēt dažādus pasākumus.

Tad nonācām Aizputē mākslinieku darbnīcu un rezidenču centrā "Serde". Tas, nu bija kaut kas īpaši sens, skaists un mākslinieciksi uzrunājošs. Dēļ apkures trūkuma ēkā rosība notiek tikai siltajā gada sezonā. Entuziasti saviem spēkiem atjaunojuši ēku un iekārtojuši sadarbībā ar seno mēbeļu tirgotājiem. Uz vietas nakšņošana iekārtota kā senos laikos. Te vide pārsteidza katru - pagals, ēka no iekšpuses un ārpuses, mēbeles, lielākas un mazākas detaļas ik uz soļa. Vietām uz sienām redzami atstāti atsegti senu zīmējumu fragmenti. Mākslinieku pasaulē šī vieta jau esot labi ir zināma. Vasarā "Serdē" sabrauc mākslinieki pat no tālienes uz meistarklasēm un plenēriem.

Visbeidzot vēlā pēcpusdienā ieradāmies Liepājā. Devāmies uz galeriju-antikvariātu "Romas dārzs", kur, vēl neieejot ēkā, mūsu nedalītu uzmanību un fotokameras pievērsa strūklaka - ledus skulptūra. Liepājas vējā tā izskatījās īpaši sapucējusies mūsu sagaidīšanai. Galerijā mūs sagaidīja Astra Dzērve ar interesantu stāstījumu par galerijas tapšanu un ikdienas gaitām.  Savdabīgi ir tas, ka galerijā-antikvariātā skatāmi un savā īpašumā iegādājami tikai tādu autoru darbi, kuru vairs nav starp mums.

Noslēgumā iegriezāmies Liepājā veikalā-antikvariātā "Skandināvs", kas arī bija kā viens no baudāmiem tūrisma objektiem. Cits tur atrada sev tīkamu lietiņu mājai vai sev. Bet dažs atpūtās, franču mūzikai skanot, skaistā atmosfērā un ar domubiedru jauki pavadīja laiku.

Paldies šī skaistā pasākuma sarūpētājiem - Talsu novada tūrisma informācijas centram, Talsu novada pašvaldībai un veikalu tīklam "Skandināvs"! 


Anda Štrausa
Kandavas TIC tūrisma informācijas konsultante

Virkas muiža Virkas muiža Virkas muiža Virkas muiža Virkas muiža Padures muiža Padures muižas Padures muižas Padures muižas Padures muižas Mākslinieku darbnīcu un rezidenču centrs "Serde" Mākslinieku darbnīcu un rezidenču centrs "Serde" Mākslinieku darbnīcu un rezidenču centrs "Serde" Mākslinieku darbnīcu un rezidenču centrs "Serde" Mākslinieku darbnīcu un rezidenču centrs "Serde" Galerija-antikvariāts "Romas dārzs" Galerija-antikvariāts "Romas dārzs" Galerija-antikvariāts "Romas dārzs" Galerija-antikvariāts "Romas dārzs" Galerija-antikvariāts "Romas dārzs" Galerija-antikvariāts "Romas dārzs" Galerija-antikvariāts "Romas dārzs" Galerija-antikvariāts "Romas dārzs" Galerija-antikvariāts "Romas dārzs" Galerija-antikvariāts "Romas dārzs" Galerija-antikvariāts "Romas dārzs" Liepājas veikals "Skandināvs"
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top