Apskatīta muiža, viesu nams un dižākā sēta Kandavas pagastā

22.07.2020

No Kandavas pagasta konkursam "Diženi Kandavas novadā 2020" tika pieteikti četri pretendenti.

Pirmais no tiem- Laimoņa Zaķa īrisu dārzs, tika apskatīts jau 19.jūnijā. Pie atlikušajiem trim konkursa dalībniekiem žūrijas komisija viesojās 22.jūlijā, apskatot Rūmenes muižu, viesu namu "Meļķerti" un nominācijai "Dižākā lauku sēta" pieteikto īpašumu "Vildiņi", kurā saimnieko Vija Austrupe.

Viesu nams “Meļķerti” atrodas klusā meža ielokā Kandavas pagastā, tikai 5km attālumā no Kandavas. Tur žūrijas komisiju sagaida nama pārvaldniece Margarita Bulgarina, kura jau četrpadsmito gadu koordinē viesu nama darbību, uztur tīrību un kārtību viesu namā un apkārtnē, kā arī komunicē ar klientiem un rūpējas par viesu labsajūtu.

Margarita stāsta, ka lielākoties “Meļķerti” tiek izīrēti kāzu svinībām, retāk gadās, kad viesu namu īrē mazas draugu grupas. Viesu nama īpašnieks ir no Beļģijas, tomēr tas netraucē savu īpašumu Latvijā apmeklēt regulāri un aktīvi piedalīties lielāku un mazāku lēmumu pieņemšanā un rūpēties par viesu mājas attīstību. Katru gadu tiek veikti kādi remontdarbi un uzlabojumi, piemēram, šogad uzstādīts jauns bērnu rotaļu laukums pie viesu nama, atjaunotas un nokrāsotas terases, iegādāti krēsli virtuves zonai, kā arī uzstādīta jauna nojume automašīnām.

Atpūtas kompleksā ir 7,2 ha ainaviska, klusa, labi iekopta teritorija ar dažādām atpūtas - izklaides iespējām. Teritorijā atrodas 2 zivju dīķi makšķerēšanai, telšu un piknika un ugunskura vietas, kūpinātava un lapene ar kamīnu - grillētavu.

Viesu nama viesību zāle piemērota 70 personām, tā ir ar kamīnu, bāru un virtuves stūrīti, pieejama gāzes plīts, kafijas automāts, mikroviļņu krāsns. Tiek piedāvātas naktsmītnes divvietīgā mednieku namiņā, kā arī labiekārtotas istabiņas ar 60 guļvietām viesību zāles 2.stāvā. Viesu mājā ir pieejama pirts un baseins, bet blakus ēkā pieejama liela istaba ar 20 guļvietām vasaras periodā.

Turpat netālu no viesu nama “Meļķerti”, Kandavas pagasta Rūmenē atrodas par Kurzemes pērli dēvētā Rūmenes muiža. Pie muižas žūrijas komisiju sagaida tās pārvaldnieks Gundars Jurēvics, kurš aizraujošā stāstījumā klātesošos iepazīstina gan ar muižas vēsturi, gan interesantiem aizkulišu stāstiem no muižas ikdienas.

Rūmenes muižu ezera krastā ieskauj 8 ha liels ainavu parks. 2009. gadā pabeigtā vērienīgā muižas restaurācija un pārbūve saņēmusi Latvijas arhitektūras augstāko apbalvojumu. Ozolkoks, dolomīts, antīkas mēbeles, taču senajās velvēs nemanāmi iebūvētas vismodernākās tehnoloģijas – tāda ir muižas pārbūves projekta autores arhitektes Zaigas Gailes iecere.

Vissenākās ziņas par Rūmeni atrodamas 14. gadsimtā, bet pati Rūmenes muiža piedzīvojusi gan uzplaukumu, gan posta periodus. Daudz reižu muiža ir nonākusi parādos, tikusi ieķīlāta un pārdota no rokas rokā.

Kungu māju 1876. gadā pēc arhitekta Teodora Zeilera projekta sāka būvēt barons Viktors fon Disterlojs un to pabeidza viņa dēls Georgs. Muižas ansamblī ir daudz saimniecības ēku, to vidū - staļļi un siltumnīcas.

Vēsturiskajā Staļļa ēkā izvietoti pieci divstāvu apartamenti ar plašu dzīvojamo istabu, virtuvi, lieliem logiem, kuri sniedzas no grīdas līdz griestiem un pa kuriem paveras skaists skats uz muižas pagalmu. Otrajā stāvā atrodas plaša guļamistaba. Katrā apartamentā ir atsevišķa ieeja ar burvīgi iekoptu mazdārziņu, kur nodoties romantiskām izjūtām gleznainā gaisotnē. Muižas viesiem ir iespēja papildināt atpūtu ar relaksējošu pirts rituālu, pastaigāties vēsturiskajā muižas parkā, izbraukt ar velosipēdiem pa tuvāko apkārtni un ap ezeru, uzspēlēt bocce ball vai golfu, nobaudīt pusdienas un vakariņas.

Dārza mājā ir iekārtoti trīs apartamenti, katrs no tiem piemērots divu cilvēku izmitināšanai, un plaša kopēja dzīvojamā istaba ar lielu ēdamgaldu. Viesu ērtībām Dārza mājas pirmajā stāvā ir ierīkota virtuve, kamīns un sauna, kas nodrošinās netraucētu un mierpilnu atpūtu. No apartamentiem paveras skaists skats uz ziedu dārzu un parku. Uz privātās terases iespējams izmantot muižas grilu vai ļauties mieram un privātumam.

"Kultūras kūts" Mākslas un sarīkojumu telpa, kas atklāta 2019. gada 17. augustā. Arhitekte Zaiga Gaile. Pirmā izstāde "Bez fetiša" bija atvērta plašākai publikai no 2019. gada 20. - 25. augustam. 2020. gada 10.martā saņemta Būvniecības Gada balva nominācijā Pārbūve: 1.vieta – Rūmenes kūts pārbūve par koncertzāli un izstāžu zāli, pasūtītājs HOTEL BERGS, projekts Zaigas Gailes birojs, būvnieks PKE, būvuzraudzība Anna Ķuzāne.


Par nominācijai "Dižākā lauku sēta" pieteikto īpašumu "Vildiņi" pastāstīja mājas saimniece Vija Austrupe: “Māja ir diezgan pasena. Patiesos vēstures faktus nezinu, bet stāsta, ka māja ir bijusi Benjāmiņa zirgu puiša naktsmītnes vieta. Es šeit dzīvoju no bērnības, 1949. gadā mamma māju iegādājās par sertifikātiem. Klāt vēl tika piepirkta zeme, kopumā 7.9 hektāri. Tā bija mežniecības māja, mans tētis bija meža meistars”.

Piemājas plašā teritorija ir sakārtota- pļavā glīti sarindojušies siena ruļļi gaida, kad tuvējai zemnieks tos liks lietā, bet ap piemājas dīķi izveidots akmeņu kompozīciju parks. Tā esot Vijas dzīvesbiedra sirdslieta un akmeņi tiek gādāti no visām Latvijas malām. Mākslinieciskos akmeņu krāvumus papildina seni darbarīki, kas saglabājušies no saimnieces tēva laikiem.

Kandavas Mākslas plenērs “Radošais Mākslas mirklis- 2020"

13.07.2020 11:00 - 18.07.2020 - 18:00 kur : Kandavas Mākslas galerija, mākslas galerija

KANDAVAS MĀKSLAS PLENĒRS 2020„RADOŠAIS MĀKSLAS MIRKLIS” (13.07.-18.07.2020)

Kandavnieki un viesi esiet mīļi aicināti pieteikties dalībai plenērā. Kā jau vienmēr Tev nav jābūt māksliniekam, bet tikai jāgrib radoši darboties. Piesakies savlaicīgi, šogad, vīrusa Covid 19 sakarā plenēra dalībnieku skaits būs ļoti ierobežots.

Kandavas Mākslas plenērs ir ilggadēja tradīcija, kura arī šogad tiek turpināta. Jau astoto gadu plenēram var pieteikties jebkurš interesents - mākslinieks, mākslas mīļotājs, students, skolēns u.c. Bērni piedalās tikai kopā ar vecākiem. Plenēra laikā būs iespēja piedalīties dažādās radošās darbnīcās, vērot citus māksliniekus darbībā, iepazīties, saturīgi pavadīt laiku, apskatīt apkārtni u.c. Plenēra noslēgumā ikvienam būs iespēja piedalīties cepļa izņemšanā un brīvdabas noslēguma izstādē. Plenērs norisināsies Kandavas pilsētvidē. Plenēra dalībnieki darbosies radošajās darbnīcās profesionāļu vadībā, atbilstoši savām interesēm. Katrs plenēra dalībnieks var piedalīties vairākās darbnīcās. Visās darbnīcās var piedalīties gan pieaugušie, gan bērni ar vai bez pieredzes!!!!

Plenērs tiks organizēts šādos virzienos: Keramika. Darbnīcas vadītājas - māksliniece, podniece Matilde Laura Ikerte (Bauska) un māksliniece, keramiķe Linda Priedniece (Kandava). Iespēja strādāt individuāli vai vadītāju palīdzību iegūt pamatzināšanas svēpētās keramikas arodā. Darbi tiks veidoti brīvi ar rokām, netiks izmantotas mehāniskas ierīces, cilvēkam kaitīgas vielas un tehnoloģijas.

Gleznošana. Darbnīcas vadītājs - gleznotājs Egils Neihofers (Slampe). Darbnīcas dalībnieki varēs strādāt patstāvīgi vai konsultējoties un gleznojot kopā ar darbnīcas vadītāju visas nedēļas garumā. Darbnīcā var piedalīties pieaugušie, bērni ar vai bez priekšzināšanām un spēju strādāt individuāli.

Kā arī taps Lielformāta glezna sadarbībā ar Abavas ielejas attīstības centru “Pļava” Kandavas autoostas telpās.

Augstspiede. Darbnīcas vadītāja Dace Kalmane (Kandava). Darbnīca notiks 18.07. (klišeju sagatavošana) un 19.05. klišeju atspiešana. Dalībnieki tiks iepazīstināti ar dažādām augstspiedes tehnikām - monotipiju, kartonspiedi, linogriezumu. Būs iespēja apdrukāt papīru vai tekstilu.

Mozaīka. Restaurēsim iepriekšējos gados veidotu Mārīti mozaīkas tehnikā un būs iespēja veidot katram pašam savu dekoratīvu objektu. Izmantosim flīžu lauskas. Līdzi var ņemt spoguļa rāmi, keramikas puķu podus, caurules, metāla galdiņus u.c., kurus vēlaties atjaunot, veidot mozaīkas tehnikā. Dalībnieku skaits 7 cilvēki.

 Apģērbu atdzīvināšana. Darbnīcas vadītāja tērpu māksliniece Danuta Ābele (Kandava) iemācīs paskatīties uz veco apģērbu no jauna. Tiks šūti volānsvārki.

 Radošie vakari! Vakaros visi plenēra dalībnieki pulcēsies vienkopus, lai diskutētu par paveikto un piedalītos tematiskajos vakaros, kuru laikā varēsiet iepazīties viens ar otru un ar burvīgo Kandavu - ekskursija pa Kandavas apkārtni, iepazīšanās vakars kopā ar muzikālu pārsteigumu, vakars pie ugunskura ar apģērbu batikošanu, apgleznošana, keramikas cepļa kurināšana u.c.

 Noslēgumā paredzēta plenēra atskaite - keramikas cepļu dedzināšana un vienas dienas brīvdabas izstāde ar plenēra laikā radītajiem darbiem - Dzeņu ielā 2, Kandavā. Visus darbus, kuri tiks izgatavoti plenēra laikā, 20.jūlijā varēs jau ņemt uz mājām. Pēc iespējām un vēlmēm, plenēra dalībnieki drīkst (nav obligāti), pēc brīvas izvēles - vienu darbu atstāt pilsētai.

 

Plenērs tiks fotografēts, filmēts un atspoguļots vietējos medijos - avīzēs: “Kandavas Novada Vēstnesis”, “Neatkarīgās Tukuma ziņas”; www.kandava.lv, www.kandavaskultura.lv, www.visitkandava.lv, www.facebook.com Kandavas Mākslas galerija  u.c.

          Dalības maksa - 32  no personas (cena nemainās no tā, cik dienas piedalieties plenērā). UZMANĪBU! Lai pieteiktos plenēram Jums ir jāaizpilda plenēra reģistrācijas anketa.

Reģistrācijas anketas Jums tiks nosūtītas pēc pieprasījuma epastā: romanovska.linda@gmail.com.

 Sīkāka informācija pie plenēra organizatores, keramiķes  Linda Priednieces (ex. Romanovskas),

26369421, romanovska.linda@gmail.com,

 

 www.kandavaskultura.lv, www.facebook.com/KandavasMaksl...

 

 

Ļoti priecāsimies Jūs satikt Kandavas Mākslas plenērā 2020 „Radošais mākslas mirklis”.

Linda Priedniece (ex Romanovska) sadarbībā ar Kandavas novada Kultūras un sporta pārvaldi

Grenču ciema svētki

18.07.2020 kur : Grenči, ciems

18.jūlijā sava ciemata svētkus svinēja Grenčos, apvienojot kultūras, sporta un radošās aktivitātes.

Svētku atklāšanā Grenču iedzīvotājus un viesus uzrunāja Kandavas novada domes priekšsēdētājas vietniece Gunda Cīrule, sveicot visus pašā vasaras viducī un dāvinot svētku kliņģeri, spēkam un enerģijai sacenšoties sporta spēlēs. Priekšsēdētājas vietniece novēlēja visiem labus panākumus sporta disciplīnās un radošumu, apgleznojot pastkastītes un dārza dekorus- akmeņus. Lai dienas beigās katrs ar savu darbošanos būtu uzbūris sev un citiem mazu laimes mirkli, par kuru vakara koncertā dziedāja arī Jānis Moisejs.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (30)

Šogad ikgadējais velobrauciens uz “Zviedru cepuri”

17.07.2020 17:15

Šīgada velobrauciens uz “Zviedru cepuri” sākās ar instruktāžu pie Kandavas Sporta halles, kā arī tika nozīmēti vadošie braucēji, kuriem bija jāpārzina maršruts un jākontrolē brauciena temps. Tā kā šogad “pauzēja” Kārlis Mamajs, nepiedaloties braucienā, tad vadošie šoreiz bija Aiva Kēniņa, Jānis Rudēvics un Gatis Šmēls. Bet tos, kuriem brīžiem bija par grūtu vai radās tehniskas problēmas, savāca tehniskās palīdzības mašīna. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (17)

Taku skriešanas seriāls - 3. kārta

17.07.2020 19:00 kur : Nāriņa, vasaras kafejnīca

 17.jūlija novakarē Kandavā pie vasaras kafejnīcas „Nāriņa” notika taku skriešanas seriāla 3.kārta. Piedalījās 12 skrējēji, kuru nebija nobijušies no karstajiem un sutīgajiem laika apstākļiem.

Sievietēm joprojām nepārspēta ir Liene Medisone (Engures novads), bet vīriešiem otro reizi pēc kārtas ātrākais bija kandavnieks Mārtiņš Mārtiņsons.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Sākas pieteikšanās attālinātām mācībām ES fondu projektā

30.06.2020 - 15.07.2020

Otrdien, 30. jūnijā, atklāta pieteikšanās attālināto mācību kārtai Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šajā kārtā strādājošajiem vecumā no 25 gadiem ir iespēja izvēlēties no vairāk nekā 200 izglītības programmām. Pieteikšanās mācībām notiek līdz 15. jūlijam, un šajā kārtā mācību process noritēs tikai attālināti.

Jaunas mācību iespējas

Attālināto mācību kārtā mācības 11 tautsaimniecības nozarēs piedāvā 23 izglītības iestādes. Šajā kārtā izglītības programmu piedāvājums tiek paplašināts ar iepriekš nebijušu iespēju izvēlēties kādu no interesējošām izglītības programmām arī studiju moduļa vai studiju kursa apguvei augstskolā vai koledžā.

Tāpat kā iepriekš, arī attālinātām mācībām pieteikšanās norit tiešsaistē mājaslapā www.macibaspieaugusajiem.lv, izmantojot latvija.lv autentifikāciju un e-pakalpojumu jebkurā diennakts laikā.

Mācībām var pieteikties strādājoši un pašnodarbināti iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem līdz neierobežotam vecumam, tostarp jaunie vecāki bērna kopšanas atvaļinājumā, saglabājot darba attiecības, un strādājoši pensionāri. Saskaņā ar 2020. gada 16. jūnijā valdībā apstiprinātajiem noteikumu grozījumiem, tagad katrs strādājošais projekta laikā var mācīties divas reizes neatkarīgi no pieteikšanās kārtu skaita, taču vienlaicīgi mācīties var tika vienā izglītības programmā. Mācību grupu komplektēšana un mācības tiem, kas pieteiksies attālināto mācību kārtā, sāksies 2020. gada jūlijā un augustā.

Šoreiz mācības tikai attālināti

“Latvijas iedzīvotāju profesionālā pilnveide un kompetenču paaugstināšana, reaģējot uz aktuālajām tautsaimniecības vajadzībām, ir būtisks krīzes seku mazināšanas un ekonomikas atveseļošanas pasākums. Apstākļos, kad mācību norise klātienē ir ierobežota, šajā kārtā iedzīvotājiem ir sarūpēta iespēja apgūt kompetences attālinātā formā. Mācoties attālināti, ir vairāki ieguvumi -  laikā, kad samazinājušies ienākumi, attālinātām mācībām nav nepieciešami ceļa izdevumi, un laiks, kas citādi būtu jāpatērē, dodoties uz savu mācību vietu. Šoreiz nav jāmeklē tuvākā izglītības iestāde ar vajadzīgo mācību piedāvājumu,” norāda VIAA direktore Dita Traidās.

Lai motivētu strādājošos mācīties, projektā lielāko daļu mācību izmaksu sedz ES fondi un valsts, savukārt iedzīvotājiem jānodrošina 10% līdzmaksājums, kuru var apmaksāt arī darba devējs.

Maznodrošinātajiem un trūcīgajiem mācības ir bez maksas, savukārt strādājošie ar invaliditāti var pretendēt uz asistenta vai surdotulka izmaksu kompensāciju mācību laikā.

Gadījumos, ja strādājošajiem nepieciešams informatīvs atbalsts piemērotāko mācību izvēlei vai nav iespēju pieteikties mācībām tiešsaistē, aicinām vērsties pie pieaugušo izglītības koordinatoriem 81 VIAA sadarbības pašvaldībā. Mācību pieteikumu var noformēt arī klātienē VIAA, iepriekš piesakoties un uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Savukārt Nodarbinātības valsts aģentūras filiālēs var saņemt karjeras konsultāciju.

Plašāka informācija par uzņemšanas nosacījumiem, mācību un atbalsta iespējām, nepieciešamajiem digitālajiem rīkiem un programmatūru attālināto mācību kārtā, kā arī visu mācību saraksts ir publicēts projekta tīmekļa vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv.

Iesaistījušies 26 tūkstoši strādājošo

Kopš projekta uzsākšanas 2017. gadā noritējušas jau četras pieteikšanās kārtas, kurās mācības uzsākuši vairāk nekā 26 028 strādājošo, no kuriem vairāk nekā 22 000 izglītošanos jau pabeiguši. 32% visu mācību dalībnieku ir vecumā no 45 gadiem, savukārt 20% - vecumā virs 50 gadiem. 31% mācību dalībnieku ir rīdzinieki, bet 69% dzīvo ārpus galvaspilsētas. Kopumā projektā līdz 2023. gadam plānots iesaistīt 53 tūkstošus nodarbināto.

  ES fondu pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” mērķis ir pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci, lai novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam un veicinātu gan strādājošo konkurētspēju, gan darba produktivitātes pieaugumu. Projektu finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts, ieguldot tajā vairāk gandrīz 47 miljonus eiro.

Brīvrunu Batls

11.07.2020 17:00 - 20:00 kur : Kandavas vecpilsētas Promenāde

11.jūlijā pēc TM Ringa Kandavā visi gribētāji un rīmju meistari varēja piedalīties Brīvrunu Batlā! 

Uzvarētājs balvā saņēma ierakstu no "401" studijas, kā arī iespēju uzņemt profesionālu mūzikas videoklipu par velti. Pēc Batla visus sanākušos interesentus iepriecināja vai pārsteidza, kā arī iespējams, izraisīja daudzas citādas emocijas, Latvijas repa leģendas Nātres uzstāšanās. 

✅ Formāts - 2 raundi pa 1 minūtei - kurš par kuru labāks beigās - tas gāja tālāk uz nākamo raundu!
✅ Žūrijā - Kurts, Nātre u.c.


TM Rings Kandavā

11.07.2020 10:00 - 19:00 kur : Kandavas vecpilsētas Promenāde

11.jūlijā Kandavā cīņas sporta pārstāvjiem - iesācējiem, amatieriem un profesionāļiem bija iespēja izaicināt savu drosmi un iekāpt boksa ringā. Startēt varēja gan pēc Boksa, gan Kikboksa un MMA (jauktās cīņas mākslas) noteikumiem!

Pasākuma noslēdzošajā cīņā Latvijas vadošais supervidējā svara bokseris Kristaps Bulmeistars un viņa pretinieks perspektīvais Latvijas bokseris Artjoms Savdons parādīja skatāmu tehnisku dueli.

Boksa mačos pie uzvarām tika Olans Stefans, kurš uzveica Iberu Bora no Slovākijas, Daniels Balodis pārspēja Artūru Stefanu, Artis Lotko bija pārāks par Robertu Ezeriņu, Nauris Rikmanis uzveica Albertu Freimani, Artūrs Krikuns bija neapstādināms duelī pret Vitāliju Antonovu, Ričards Ozols uzvarēja Rolandu Šalkovski, Igors Trošins Daini Tamlēviču,  Aleksandrs Čužikovs Jevgēņiju Petrovu, Artūrs Bode Denisu Jeršovu, Artjoms Burma Vjačeslavu Stepanovu, Jānis Vasiļevskis Saniju Birzi, Mairis Tabulēvičs Mairi Nezināmo, bet Renārs Jaukulis aizvadīja divus mačus vienā vakarā uzveicot gan Mārtiņu Freimani, gan Ēriku Tenisu. Savukārt Edmunds Otto ar Artūru Uinbedahtu cīnījās neizšķirti.

MMA cīņās  Margots Cimmermanis pirmajā raundā ar rokas laušanas paņēmienu uzveica Dāvi Dambovicu, Dāvis Ābele otrajā raundā ar žņaugšanas paņēmienu uzvarēja Danu Mārtiņu Burkovski, Matīss Elvis Villerts pirmajā raundā nokautēja Haraldu "Pravieti Harju" Ignatu, bet Kristians Burkāns pēc punktiem uzvarēja Renāru Vilku.

Pasākums ar to vēl nebeidzās,  pēc TM Ringa skatītājiem bija iespēja izbaudīt Latvijas repa leģendas Nātres organizētu brīvrunu batlu, kas pulcēja kuplu interesentu pulku!Galerija 1

Galerija 2

<>