Pāriet uz lapas karti

Latvijas 101.gadadiena Zemītes pagastā

15.11.2019

img_20191115_wa0013_1.jpgZemītes pagastā Latvijas 101.gadadiena tika godināta ar dažādām aktivitātēm gan skolas, gan pagasta mērogā. Viss novembra mēnesis ir ierakstījies patriotisma veicināšanas un valstiski nozīmīgu pasākumu zīmē.

Jau 6.novembrī septīto līdz devīto klašu skolēni viesojās Latvijas Armijas Ādažu militārajā bāzē, Ādažu novadā,  Kadagā, “Ūdensrožu parkā”, kur Karjeras attīstības atbalsta pasākuma “Militārais dienests- iespējas un prasības” ietvaros skolēni iepazina militārās jomas darba vidi, tehniku un ekipējumu. Skolēniem tika  nodrošināta iespēja iepazīties ar izglītības, prakses un darba iespējas militārajā sektorā.

11. novembrī svinīgajā rīta līnijā skolēni uzklausīja vēstures skolotājas stāstījumu par Lāčplēšu dienas nozīmīgumu Latvijas vēstures un valstiskuma veidošanas notikumos, pildīja viktorīnu, kur individuāli varēja sniegt savas zināšanas par Lāčplēša dienu vēsturiskajā nozīmē, Lāčplēšu kara ordeņa vēsturi, tā piešķiršanas noteikumiem un Zemītes pagasta Lāčplēša ordeņa kavalieriem. Šīs zināšanas tika izvērtētas un novērtētas arī ar atzinīgu vērtējumu vēstures priekšmetā. Visu nedēļu sporta stundās notika sacensības zēniem par titulu “Skolas Lāčplēsis”, kur tika vērtētas ne tikai fiziskās spējas izpildīt dažādus spēka vingrinājumus, bet arī prasmes pielietot zināšanas un stratēģisko domāšanu, dažādu uzdevumu izpildē. Sīvā cīņā titulu ieguva Valentīns Jaucis, kurš savu balvu saņēma skolas svinīgajā pasākumā 15.novembrī.

15.novembrī skolā un pagastā notika svinīgie pasākumi par godu Latvijas 101.gadskārtai. Skolēni no rīta svinīgajā koncertā pauda savu lepnumu par piederību Latvijai, bet pēc tam savās vecuma grupās piedalījās spēlē “Zini vai mini”. Bērnudārza sešgadnieki un skolēni no pirmās līdz piektajai klasei veica savam vecumam atbilstošu zināšanu pārbaudi, bet vecāko klašu skolēni sacentās savā starpā par labāko klasi, kura pārzināja plašu jautājumu loku par Latvijas dabu, sportu, mūziku, ģeogrāfiju, vēsturi, kultūru, literatūru,  folkloru un mākslu. Vislabāk konkursam bija sagatavojusies sestā klase, kura ieguva augstāko punktu skitu pareizi atbildot uz gandrīz visiem konkursa “Zini vai mini” jautājumiem.

Svētku pasākumi turpinājās vakarā Zemītes Tautas namā, kur skolēni kopā ar pieaugušo amatierkolektīviem sniedz koncertu "Caur saknēm uz galotnēm augam". Koncertu kuplināja Amanda Krauja ar savu akustisko dziedājumu, kurā izskanēja gan vairāk, gan mazāk pazīstamas dziesmas, kas pauda lepnumu par piederību savai zemei. Ļoti priecājamies par jaukto vokālo ansambli “Sapnī”, kurš piedalījās arī Kandavas novada Valsts svētku pasākuma koncertuzveduma pirmatskaņojumā "Te mūsu saknes un cerību pļavas...". Svētku laika aktivitāšu izskaņā 19.novembrī visi tika aicināti apmeklēt Zemītes TN filmu “Dvēseļu putenis”.

Pateicamies ikvienam aktivitāšu dalībniekam par iesaistīšanos un ieguldīto darbu kopīgo pasākumu īstenošanā!

Informāciju sagatavoja: Ērodeja Kirillova, Zemītes tautas nama vadītāja

printēt
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top