Pāriet uz lapas karti

Lasītāju klubiņa tikšanās

03.04.2019 14:00 kur : Kandavas pilsētas bibliotēka

dsc_0015.jpg3.aprīlī Kandavas pilsētas bibliotēkā uz kārtējo tikšanos pulcējās Lasītāju klubiņa dalībnieces, lai šoreiz klātienē satiktos ar rakstnieci Rolandu Bulu.

Rolanda Bula, īstajā vārdā Rolande Bebere, dzimusi 1964. gadā tepat pie mums, Kandavā. Tātad varam nosaukt viņu daļēji arī par mūsu novadnieci, lai gan dzīves ceļš no Kandavas aizvedis jau agrā bērnībā. Viņa ir ieguvusi maģistra grādu tiesību zinātnēs, beigusi Latvijas Policijas akadēmiju.

 “Juku laikā, kad pēc dēla nākšanas pasaulē vajadzēja atgriezties darbā skolā, konstatēju – skolotāju algas kļuvušas tik niecīgas kā Rīdzenes upe, tāpēc sāku darīt ko pirms tam pilnīgi neiedomājamu – “nokļuvu” Iļģuciema sieviešu cietumā.” 

Paralēli darbam cietumā, Rolanda ieguva jurista izglītību un 2001. gadā attapās Tukuma policijā, kur strādāja par izmeklētāju, priekšnieka palīdzi un prevencijas inspektori. “Darbs bija ārkārtīgi interesants. Ir strādāts līdz izdegšanai un turpinot degt; satikts milzums dažādu cilvēku, izzināts lērums notikumu. Lai nu ko pārmet Valsts policijai, bet tur ir kā visās jomās: gan mundiera spožās pogas, gan padusēs saplīsusī odere.”

Strādājot Valsts policijā par izmeklētāju, arī radušās ieceres “Stopētāju lietai”, kas ir autores ceturtais romāns un reāli ataino policijas izmeklētāju ikdienu. Sižeta pamatā nav kāda konkrēta krimināllieta, taču sasaistes ar reāliem notikumiem ir daudz. Šobrīd viņa ir individuāli praktizējoša juriste, sakarā ar izdienas vecuma sasniegšanu 2014.gadā atvaļinājusies no dienesta Valsts policijā.

Rakstīt sākusi pirms pieciem gadiem. “Lai to mēģinātu, vajag lielu drosmi, jābūt gatavam, ka varbūt čiks vien iznāks.”   

2015.g. un 2016.g. Rolanda Bula uzvarējusi Tukuma prozas lasījumos.

Ļoti interesantā stāstījumā par savu dzīvi, to, kā sākusi rakstīt un dažādiem patiesiem notikumiem, kas dzīves ceļos notikuši, rakstniece prata aizraut klubiņa lasītājas un laiks paskrēja nemanot. Bija iespēja arī iegādāties viņas grāmatas ar autores personīgu ierakstu. Nākamā grāmata jau ir ceļā pie lasītājiem, domājams, jau šogad.

Izdotās grāmatas:

Klusēšanas varā – kriminālromāns, 2014./ izd. Jumava

Brīvmūrnieka trīs vēlēšanās – satīrisks romāns, 2015. / izd. Zvaigzne ABC

Atpakaļceļš – romāns par dzimtas saknēm, 2018, izd Lauku Avīze

“Stopētāju lieta” -kriminālromāns, 2019,  izd. Zvaigzne ABC

printēt
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top