Pāriet uz lapas karti

LBL2 spēle basketbolā, Kandava/COMPOR – Valmiera GLASS/VIA

09.03.2018 20:30 kur : Kandavas sporta halle

img_7642.jpgKandava/COMPOR basketbolisti pagarinājumā izcīna uzvaru pret Valmiera GLASS/VIA ar rezultātu 86:84 !

Komandas kapteinis Guntars Strāķis saņem februāra labākā spēlētāja balvu, un Kandava/COMPOR komanda izcīna skaistu uzvaru pagarinājumā.

Kandavnieki savā laukumā uzņēma Valmiera Glass/ Vidzemes augstskolas komandu, kurai pirmajā aplī Valmierā diezgan pārliecinoši zaudēja. Pēc ilgāka pārtraukuma kandavnieki bija gandrīz pilnā sastāvā, iztrūkstot tikai Dāvim Kundrātam.

Pirms spēles Guntars Strāķis tika apbalvots ar LBL2 februāra labākā spēlētāja balvu, kas deva papildus motivāciju cīņai. Spēles sākums gan neizdevās veiksmīgs, jo grozs gluži kā noburts pretī neņēma nevienu kandavnieku metienu, pat no ļoti izdevīgām pozīcijām bumba visu laiku izgriezās no stīpas, līdz ar to nonāca iedzinējos 2:12. Tomēr Kandava/COMPOR komanda spēja atrast veidu, kā bumbu grozā dabūt, un ar Aigara Strāķa precīzo trīspunktnieku ar atsitienu pret vairogu noslēdza pirmo ceturtdaļu ar 17:21.  Otrajā ceturtdaļā izdevās arī pirmo reizi izvirzīties vadībā, tomēr nekādus atrāvienus veikt nesanāca, un pārtraukumā devās pie neizšķirta rezultāta 35:35.

Otrais puslaiks iesākās ar veiksmīgiem uzbrukumiem abām komandām, un rezultāts auga ļoti strauji, bet ļoti līdzīgi, abas komandas sameta gandrīz tik pat daudz cik pirmajā puslaikā. Pirms izšķirošās ceturtdaļas gan neliels pārsvars viesim 61:62. To veiksmīgāk iesāka kandavnieki  un ātri pārņēmām vadību. Spēlējot ļoti pacietīgi uzbrukumā un veiksmīgi aizsardzībā panāca pat +5, tomēr 3:30 līdz spēles beigām piekto piezīmi saņēma Kandavas/COMPOR komandas kapteinis G.Strāķis un viesi momentā panāca izlīdzinājumu. Savčenko ar Čīmu ātri atguva +4, bet ceturtdaļas izskaņa aizritēja Valmieras zīmē, un 8 sekundes līdz pamatlaika beigām viesu snaiperis Vēveris trāpīja savu vienīgo trejaci spēlē un vadībā ar divu punktu pārsvaru izvirza jau Valmieru. Taču pamatlaikā pēdējais vārds piederēja Matīsam Rudmiezim, mežonīgā troksnī ko radīja skatītāji, Matīss bija aukstasinīgs un, līdz ar beigu signālu, no pustālās distances izrāva pagarinājumu.

Pagarinājumā pirmos punktus nācās gaidīt gandrīz divas minūtes, un arī pēc tiem abas komandas ilgi apmainījās ar neveiksmīgiem uzbrukumiem. Sākoties pēdējai pagarinājuma minūtei viesi panāca neizšķirtu, bet tad Gotfrīdam izdevās veiksmīgs caurgājiens, turklāt pretinieku vienam no līderiem, Vēverim piektā piezīme. Soda metienu gan Gotfrīds netrāpa, tomēr ļoti svarīgu bumbu izcīna Savčenko un Gotrfīds tiek pie vēlvienas iespējas mest sodiņus, šoreiz abus trāpa un +4. Turpinājumā daudz taktisko sodu, kurus gan veiksmīgāk izmanto viesi, samazinot starpību līdz 2 punktiem un 4 sekundes līdz beigām bumba viņiem, tomēr neveiksmīgi izpildīts auta iemetiens, un galu galā kandavnieki izcīna  uzvaru ar 86:84.

Kandava/COMPOR vs Valmiera Glass/ Vidzemes augstskola 86:84 (17:21; 18;14; 26:27; 18:17; 7:5).

G.Strāķis 20, Gotfrīds 16, Kauliņš 13, Savčenko 10, Rudmiezis 8, A.Strāķis 7, Šilbergs 6, Rozentāls 2, Čīma 2, Rudzītis 2, Balsers.

Paldies skatītājiem par fantastisko atbalstu, tomēr lūdzam cienīt pretiniekus un tiesnešus, atbalstot bez cenzētas leksikas. Pārliecībai izcīnīta ļoti svarīga uzvara, un nu regulārajā sezonā palikusi vairs tikai 1 spēle. (18.03., plkst. 19:30, Kandavas sporta hallē)