Pāriet uz lapas karti

Kandavas novada Jauniešu forums 2018

04.01.2018 10:00 - 05.01.2018 - 19:00 kur : Kandavas multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs "Nagla"

Šā gada 4. un 5. janvārī Kandavas jauniešu centrā “Nagla” norisinājās Kandavas novada Jauniešu forums, kurā piedalījās 21 jaunietis.

Jaunieši ar dažādām neformālās izglītības metodēm un aktivitātēm saturīgi pavadīja divas Ziemas brīvlaika dienas, pildot dažādas iepazīšanās un saliedēšanās aktivitātes, lai veidotu vienotu, draudzīgu un spēcīgu komandu, ar ko sastrādāties divu dienu garumā. Jaunieši veica arī dažādus izziņas uzdevumus, lai apzinātu novada un sava pagasta iespējas. Tāpat jaunieši iepazinās ar politiskajiem procesiem tepat Kandavā, Latvijā un  Eiropā. Jaunieši uzzināja to, kā tiek pieņemti lēmumi un kā tie tiek īstenoti dzīvē. Mēs iepazināmies arī ar Kandavas novada domes darbu, pētot kādu informāciju var iegūt mājas lapā. Jauniešiem bija ļoti liels pārsteigums, ka domes sēdes var noklausīties youtube.com tiešsaistē, kā arī var iepazīties ar domes sēžu protokoliem. Jaunieši atzina, ka šo viņi noteikti parādīs saviem draugiem un ģimenes locekļiem. 

Foruma dalībnieki iepazinās ar Kandavas novada Jaunatnes politikas attīstības plānu 2018.-2021.gadam. Jaunieši atzina, ka līdz šim nebija aizdomājušies par visām iespējām, ko sniedz pašvaldība, valsts, Eiropa. Jaunieši atzina, ka iespēju ir daudz, bet aktuāls jautājums esot “Cik daudz no piedāvātajām iespējām mēs ikdienā izmantojam? Maz!” Jaunieši ne tikai nopietni strādāja, bet arī atpūtās. Visi kopā gatavoja sev vakariņas – zupu uz ugunskura, vakarā skatījās iedvesmojošu filmu un līdz pat rīta gaismai savā starpā čaloja… Foruma otrajā dienā jaunieši izvērtēja iegūto pieredzi un gatavojās aktivitātei “Kafija ar politiķi”, kuru vadīja moderatora Gunta Kelle. “Kafijā ar politiķi” piedalījās pieci Kandavas novada domes deputāti un viena pagasta pārvaldes vadītāja, kā arī visi Kandavas novada Jauniešu foruma dalībnieki. Šajā tikšanās reizē tika izskatīti trīs nozīmīgi Strukturētā dialoga VI cikla diskusiju jautājumi tematikā “Jaunieši Eiropā – kas tālāk?”. Jautājumiem tika izstrādātas rezolūcijas, kuras tiks apkopotas nacionālā un starptautiskā mērogā. Iespējams, tieši Kandavas novada domugraudi un lieliskās idejas var tikt iekļautas jaunajā Eiropas jaunatnes politikas stratēģijā.

Paldies visiem dalībniekiem par ieguldīto darbu! Ceram, ka Kandavas novada Jauniešu forums būs jauna tradīcija!

 Kandavas novada Jauniešu forums 2018 ir Kandavas novada domes un Kandavas jauniešu centra kopīgs projekts. Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2017. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Ieva Ozoliņa

Jauniešu centra vadītāja

 

 

printēt
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top