Pāriet uz lapas karti

Muzeju nakts „Durvis” aizvadīta

21.05.2016 19:00 kur : Kandavas muzejs

dsc08602.jpg21.maijā Kandavas novada muzejā, tāpat kā muzejos visā Latvijā, notika muzeju nakts pasākumi.

„Durvis.Durvis. Un aiz katrām durvīm- burvis...” Tā vēsta kādas dziesmas vārdi. Pavērt durvis un noskaidrot, kas aiz tām slēpjas, bija ieplānojuši arī šī gada Muzeju nakts organizētāji, veidojot pasākumus zem vienotas tēmas „Durvis”.

Kandavas novada muzejs saviem apmeklētājiem dāvāja iespēju pavērt vairākas durvis un kaut nedaudz atklāt to cilvēku būtību, kas šajā vakarā viesojās muzejā.

Durvis uz savu iekšējo pasauli sarunā un dziesmās atvēra dziesminieks- bards Ēriks Loks programmā „Mēness ripa manā cepurē”.

Latviskās baltu spēka zīmes skaidroja, palīdzēja uzzīmēt un iztulkot, Kristīne Lieldaudziete darbnīcā „Rakstu raksti”. Nodarbības dalībnieki uzzīmēja rakstu zīmes, katrs pēc savas dzimšanas datiem, tādejādi izveidojot katrs savu indivuduālo zīmi, kas savstarpēji iedarbojoties nosaka konkrētā cilvēka īpašības, intereses un raksturu.

Dizainere Baiba Rulle, kuras izstāde „Garden” jeb latviski – „Dārzs”, apskatāma Mākslas galerijā muzejā, sarunās ieveda apmeklētājus aiz savas būtības durvīm, atklājot mazlietiņ no tā, kāpēc veido šos skaistos lina izstrādājumus un ko tie viņai pašai nozīmē.

Viņas kolekcija „Garden” radīta, lai ienestu gan iekštelpās, gan ārtelpās dārza atmosfēru-gaismēnas, ziedu smaržu, krāsu un formu.

Savukārt, vēsturnieks Agris Dzenis izveda ekskursijā pa Kandavas vecpilsētu, izstāstot un parādot desmit durvju stāstus.

Jo vēlāks kļuva vakars, jo vairāk mainījās muzeja apmeklētāju vecuma kategorija, vecāko paaudzi nomainīja jaunatne un sarunas muzejā risinājās līdz pat pusnaktij. Kā vienmēr muzeju naktī, reibinoši smaržoja ceriņi, dziedāja putni un Kandavas piekalnēs un dārzos,kā zils paklājs, ziedēja neaizmirstulītes.

printēt
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top