Pāriet uz lapas karti

Imulas dabas taka no "Vītiņiem" līdz "Villa Takai"

12 km no Kandavas, Matkules pagasts, Tukuma novads, Latvija

Imulas taka no "Vītiņiem" līdz "Villa Takai" (Romancēm) un "Rožkalniem"
Takas garums: 4,4 km
Laiks: 1,45 h
Grūtības pakāpe: grūta

Taka izvietota Imulas upes labajā krastā, ejama gan vienā virzienā, gan pa apli atgriežoties izejas punktā "Vītiņos" vai "Villa Takā" pa iebraukto ceļu.
Takas maršruts ir marķēts - ar baltām svītrām uz kokiem.

Viskrāšņākā taka ir pavasarī, kad zied vizbulītes.


Imula ir viena no Abavas pietekām - līkumota un dažkārt ar stāviem krastiem. Taka sākas pie Imulas ietekas Abavā, no telšu vietas "Vītiņi". Tās garums ir ap 5 km, un tā aizved līdz pat Buses pilskalnam.

Imulas ieleja ir bagāta ar augu sugām, kas patvērumu rod ielejas stāvo nogāžu mežos. Te aug galvenokārt lapukoki. Platlapju mežs viskrāšņākais ir pavasarī, tad krāšņi zied zilās vizbulītes, baltie un dzeltenie vizbuļi, pavasara dedestiņa, mitrākās vietās zaļo lakši.

Imulas upē atrodas īpašs akmens Langsēdes Velna pēdas akmens (vietējas nozīmes arheoloģijas piemineklis Nr. 2312), to var atrast mazliet novirzoties no galvenā maršruta, ejot pa upes labo krastu. Akmens nav pārāk liels, tā virspusē ir pēdas nospiedums.Teika vēsta, ka velns uz tā atspēries nākamo soli likdams jau pāri Abavai.

Takas GPX fails
https://www.alltrails.com/explore/recording/recording-08-apr-4-27-pm-371bce7


Ievērībai!
Taka ir ļoti slidena mitrā laikā.
Vasarā takas tuvumā aug latvāņi (to sula var radīt dziļus apdegumus), esiet uzmanīgi!
Taka ved cauri privātīpašumiem, centieties nenovirzīties no maršruta.
Suņus ieteicams vest saitītē un atkritumus takās neatstāt.

Taku shēmas varat lejuplādēt zemāk - Abavas senlejas taku grāmatiņa.

Ja jums trūkst idejas brīvdienu pavadīšanai dabā un svaigā gaisā, palīgā nāks "Abavas senlejas taku grāmatiņa". Tajā sniegta paplašināta informācija par publiski pieejamiem dabas objektiem dabas parkā "Abavas senleja", takām, ievērojamām vietām un cilvēkiem. To var lasīt gan drukātā veidā, gan lejupielādējot - Abavas senlejas taku grāmatiņa

2015.gads. Imulas dabas takā no "Vītiņiem" līdz "Romancēm". Buses. Foto: Dagnija Gudriķe.<br> Tilts pār Imulu pie Busēm. Foto: Dagnija Gudriķe.<br> Foto: Dagnija Gudriķe<br> Buses. Foto: Dagnija Gudriķe<br> 2015. gads. Imulas pārgājiens. 2015. gads. 2015.gads. Imulas pārgājiens. 2015. gads. Imulas pārgājiens.
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top