Pāriet uz lapas karti

Imulas dabas taka no Busēm līdz Kauķa kalnam

Takas garums: 2,6 km
Grūtības pakāpe: vidēja (takā ir pakāpieni, pakalni, mitrā laikā var būt slidena)

No stāvlaukuma ejot vispirms ieteicams kāpt kalnā, no kura paveras brīnišķīgs skats uz Imulas ieleju.

Buses jeb Matkules pilskalns bijis apdzīvots jau Bronzas laikmetā pirms vairāk kā trim tūkstošiem gadu un vēlajā dzelzs laikmetā no 10. līdz 14.gadsimtam. Pilskalns apbalvots ar diviem Eiropas kultūrvēsturiskā mantojuma karogiem. Pilskalna centrā izveidota uguns kulta vieta, kas iezīmēta ar trim no akmeņiem izliktiem apļiem un rituālu ugunskura vietu vidū.

Pār Imulas upi uzcelti divi tiltiņi, ejot pa vienu no tiem var aiziet līdz senai kulta vietai - Baznīckalnam. no turienes paveras skaists skats uz Imulas upi un Buses pilskalnu.

Ejot atpakaļ Buses pilskalna virzienā, tā pakājē, pļavā atrodas Bedrīšakmens.

Turpinot gājienu būs vēl viens tiltiņš pār upi. Pārejot pāri tiltiņam, ieteicams virzīties pa pļavā iebraukto ceļu, turoties pa labi. Pie krūmiem būs plieņakmens pakāpieni, kas ved kalnā. Takas turpinājums marķēts līdz Kauķa kalnam, tad griezties atpakaļ uz pilskalnu vai arī turpināt pārgājienu jau pa ekstrēmāku maršŗutu sekojot marķējumam.

Svarīgi!
Taka ved caur vairākiem privātīpašumiem un tā ir izveidota ar saimnieku laipnu atļauju, cerot uz apmeklētāju sapratni. Lūgums bez vajadzības no maršruta nenovirzīties. Suņus vest saitītē un atkritumus takās neatstāt.

https://www.alltrails.com/explore/recording/record...  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top