Pāriet uz lapas karti

Pasākumi

Viestura Kairiša filma "Janvāris"

11.11.2022 19:00 kur : Vānes kultūras nams

janvaris.jpgSpēlfilma "Janvāris" ir stāsts par jauniem kinematogrāfistiem, kuri tiek ierauti Rīgā notiekošajos 1991. gada janvāra politiskajos notikumos.

Nacionālais kino centrs filmu izvirzījis arī kā Latvijas pieteikumu ASV Kinoakadēmijas balvai "Oskars" Labākās ārvalstu filmas kategorijā.

Filma uzvarējusi Starptaustiskajā Romas kinofestivālā. Atzīta par labāko Progresīvā kino kategorijā. V.Kairišs festivālā atzīts par labāko režisoru, savukārt filmas galvenās lomas atveidotājs Kārlis Arnolds Avots izcīnījis labākā aktiera darba balvu.  

Lasīt visu ziņu

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas vietas Kandavas stacijā atklāšana pēc rekonstrukcijas

11.11.2022 14:00 kur : Kandavas stacija

dsc0076.jpgPar Latvijas neatkarību kritušo karavīru piemiņas dienā, 11. novembrī  Kandavas stacijā notika Komunistiskā genocīda upuru piemiņas vietas atklāšana pēc rekonstrukcijas.

Klātesošos uzrunāja idejas autors Pēteris Briedis, Latvijas politiski represēto apvienības priekšsēdētājs Ivars Kaļķis, fonda “Sibīrijas bērni” vadītāja, režisore Dzintra Geka-Vaska, Tukuma priekšsēdētāja vietniece Inga Priede un dzejniece Maija Laukmane. Piemiņas plāksnes atklāja 1941. gadā represētā un 1942. gadā nogalinātā Heinriha un 20 gadus Sibīrijas trimdā pavadījušās Zelmas Briežu mazmazdēli Roberts un Bruno, kā arī 1949. gadā represēto un ceļā uz Sibīriju mirušo Katrīnas un Friča Āboltiņu mazdēls Laimonis un mazmazdēls Andis. Piemiņas plāksnes iesvētīja Nacionālo bruņoto spēku  kapelāns, kapteinis Uģis Brūklene.

Pēc Kandavas politiski represēto aktīvistu grupas iniciatīvas ir paveikts darbs to mūsu novadnieku piemiņas saglabāšanā, kuri pēc 1941.gada 14.jūnija un 1949.gada 25.marta deportācijām tika nošauti vai nobendēti Staļina kliķes ierīkotajās koncentrācijas nometnēs, bada un sala nomocīti gāja bojā trimdas vietās Sibīrijā. Viņu mirstīgās atliekas samestas masu kapos vai atstātas miršanas vietās zvēriem par barību.

Šo mūsu novadnieku vārdi tika iegravēti akmens plāksnēs, kas novietotas Kandavas stacijā līdzās piemiņas akmenim, veltītam 1941.gada 14.jūnija un 1949.gada 25.marta deportācijām.

Esam savākuši līdzekļus šī projekta realizācijai. Mūsu ideju atbalsta un finansiāli palīdz Latvijas Politiski represēto apvienība (Ivars Kaļķis) un fonds „Sibīrijas bērni” (Dzintra Geka). Atbalstu sniedza arī atsevišķi Kandavas uzņēmēji un Kandavas novada iespēju fonds (Ērodeja Kirillova).  Sevišķi liels paldies to politisko represēto cilvēku atsaucībai, kuri atbalstīja šo projektu un ziedoja daļu pensijas šī mērķa realizācijai. Paldies par veikto darbu projekta izstrādāšanā un realizēšanā Aināram, Justīnei un Marekam Vilkaušiem.

Mēs ceram un dziļi ticam, ka nepienāks laiks, kad 14.jūnija un 25.marta atceres pasākumus ļaudis viens otram vaicās: „Kādēļ atkal izkārti sēru karogi?”


TIE, KURI NEATGRIEZĀS

Neaizmirstiet!
Jūs varat vainīgajiem nepiedot un varat piedot,
bet neaizmirstiet! Jo aizmirsdami jūs noniecināt upuru piemiņu
un nākamajām paaudzēm no ceļa noņemat brīdinājuma zīmes. /Anda Līce/

 

11.novembris – Lāčplēša diena

1919.gada 11.novembrī, sagraujot un padzenot no Rīgas Bermonta – Avalova vadītos vācu baronu un krievu baltgvardu kara pūļus, Latvijas armija nākamajās trīs nedēļās atbrīvoja Zemgali un Kurzemi un vēl pēc dažiem mēnešiem padzina no Latgales komunistu armijas kaujiniekus.

Latvijas neatkarība bija nosargāta! Godinot atbrīvošanas cīņu varoņus, Saeima un valdība nodibināja valsts augstāko militāro apbalvojumu – Lāčplēša kara ordeni (LKO). 1919.gada 11.novembris uzskatāms par tā dzimšanas dienu. LKO piešķirts 2146 Latvijas brīvības varonīgākajiem cīnītājiem, tostarp 322 ārzemniekiem.  Šo varoņu vārdi iemūžināti gan Brāļu kapos Rīgā, gan daudzās piemiņas vietās Latvijas novados. Arī Tukumā, Meža kapos stēlās ir iegravēti 50 LKO kavalieru, tostarp 6 ar Kandavu saistīto vārdi. Arī mēs 2014.gada 11.novembrī Kandavas novada muzejā atklājām Kuldīgas tehnoloģiju tehnikuma pedagoga Mārtiņa Mednieka darināto ozolkoka plāksni ar iegravētiem 8 kandavnieku - LKO kavalieru vārdiem.

Diemžēl, Latvijai kā brīvai un plaukstošai valstij bija lemts pastāvēt vēl tikai 22 gadus. Sekojošie notikumi vismelnākiem burtiem ierakstīti mūsu tautas vēsturē.

1939.gada 23.augusts

Molotova – Ribentropa pakts. Divu asinsuņu – komunistiskās PSRS diktatora Josifa Staļina un Vācijas patvaldnieka Ādolfa Hitlera prettiesiskais un ciniskais darījums, kas fiksēja Austrumeiropas valstu sadalīšanu vācu un krievu interešu sfērās. Latvija kopā ar Igauniju un Somiju, pēc papildu vienošanās arī ar Lietuvu nonāca PSRS pārvaldes sfērā.

1940.gada 16.jūnija

Staļina valdības ultimāts par Latvijas valdības atkāpšanos.

1940.gada 17.jūnijs

Latvijas okupācija. PSRS Sarkanās armijas iebrukums Latvijā.

1940.gada 21.ūlijs

„Tautas Saeimas vēlēšanas” – balsojot par vienīgo – komunistu un bezpartejisko bloka sarakstu.

1940.gada 5.augusts

Latvijas aneksijas „juridiska” noformēšana – Staļina valdošās kliķes deputātu lēmums par Latvijas iekļaušanu  PSRS sastāvā.

1941.gada 14.jūnijs – Baigā vasara

Šajā dienā Staļina vadītie PSRS komunistu okupanti apcietināja un izsūtīja uz kocentrācijas nometnēm un trimdā uz Sibīriju 15 425 Latvijas iedzīvotājus, pārsvarā latviešu inteliģenci, politisko eliti un armijas cilvēkus. Lielākai daļai izsūtīto vīriešu tika piepriests nāves sods, daudzus nomocīja spaidu darbos koncentrācijas nometnēs.

No Kandavas un apkārtējiem pagastiem šajā dienā represēja 104 cilvēkus. Latvijā neatgriezās 47, no kuriem 24 bija piespriests nāves sods.

1949.gada 25.marts

Šajā dienā komunistu okupanti sasēdināja lopu vagonos un aizdzina trimdā uz Sibīriju 42 178 mūsu valsts iedzīvotājus, galvenokārt labākos zemniekus, okupantu nodēvētos par „kulakiem” - tos, kuru rīcībā bija vairāk kā 30 ha zemes, kuriem piederēja dzirnavas, kuļmašīnas, traktori.

No Kandavas un apkārtējiem pagastiem šo ceļu bija spiests mērot 541 cilvēks. Bada, sala un necilvēcīgo dzīves apstākļu rezultātā gāja bojā un Latvijā neatgriezās 62 mūsu novadnieki.

 

Atgriezīsimies tagadnē. Krievijas – Ukrainas karš.

2022.gada 24.februāris

Krievijas iebrukums Ukrainā. Kremļa saimnieks Putins rīkojās it kā pēc Staļina dienasgrāmatas scenārija par Latvijas okupāciju.

2022.gada 23.-27.septembris

Pseidoreferendums zem automātu stobriem par tā saucamo Doņeckas un Luhanskas republiku un Hersonas un Zaporižjes apgabalu iedzīvotāju „vēlmi” tikt iekļautiem Krievijas sastāvā.

2022.gada 30.septembris

Putins un okupēto teritoriju pārstāvji paraksta līgumu par pievienošanos Krievijai. Dažu dienu laikā līgums tika „ juridiski” noformēts un

2022.gada 5.oktobrī Putins parakstīja likumu par šo četru Ukrainas apgabalu iekļaušanu Krievijas sastāvā.

Arī tālāko notikumu gaita norit pēc mūsu tautas Baigā gada scenārija. 1,6 miljoni Ukrainas iedzīvotāju – gan pieaugušie, gan bērni - caur filtrācijas nometņu pārbaudēm tika deportēti uz attāliem Krievijas apgabaliem. Par okupantu zvērībām liecina apzināti grautā Ukrainas infrastruktūra – siltuma, ūdens un elektrības apgāde, iznīcinātie kultūras pieminekļi un nomocītie, spīdzinātie un masu kapos Bučā, Izjumā un citās vietās samestie Ukrainas iedzīvotāju līķi.

Bet Ukraina nepadodas. Ar ES un NATO valstu palīdzību krievu okupanti no Ukrainas tiks padzīti. Un arī mūsu pienākums ir palīdzēt Ukrainai gan kara laikā, gan pēckara valsts atjaunošanā.

Okupantu pastrādātās zvērības nedrīkst aizmirst. Ir jāatceras Andas Līces teiktais par atmiņu saglabāšanas vēsturisko nozīmi.

 

Informāciju sagatavoja: Pēteris Briedis
1941.gada 14.jūnijā nepilnu četru gadu vecumā izsūtīts trimdā uz Sibīriju kā okupantu varai sociāli bīstams elements


Lasīt visu ziņu galerija (24)

LĀČPLĒŠA DIENA KANDAVĀ

11.11.2022 16:30 kur : Skvēriņš pie Kandavas Bruņinieku pilskalna

Lāčplēša dienai veltīti pasākumi Kandavā


14:00  Komunistiskā genocīda upuru piemiņas vietas Kandavas stacijā lacplesu-afi.jpgatklāšana pēc rekonstrukcijas.

16:30 Vēsturisks lasījums Kandavas novadpētniecības muzejā. Tikšanās ar vēstures doktoru Edvīnu Evartu. 

17:30 Lāpu gājiens no Kandavas novadpētniecības muzeja uz skvēru pie Bruņinieku pils maketa.

Maršruts: 17.30 no Kandavas novadpētniecības muzeja - Ķiršu iela - Lielā iela - Pils iela - Skvērs pie Bruņinieku pils maketa. Lūgums ņemt līdzi savas, ar degšķidrumu uzpildītas lāpas, kā arī svecītes, kuras iedegsim gaismas ceļa veidošanai.
Uzmanību! Gājiena laikā būs īslaicīgi satiksmes ierobežojumi posmā no Lielās ielas 38 līdz Lielajai ielai 19 Kandavā.

18:00 Svinīgs atceres brīdis skvērā pie Bruņinieku pils maketa. Uzrunas / Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas audzēkņi / Dziesmas un dzeja aktiera Andra Bērziņa izpildījumā.


Lasīt visu ziņu

Mārtiņi jauktajā grupiņā

10.11.2022 kur : Zantes pamatskola

img-20221110-wa0025.jpg

Mārtiņš bija labs vīriņš

Par visiem vīriņiem:

Ne ruden, pavasar,

Pašā maizes laiciņā.


Šajā nedēļā jauktās grupas bērni krāsoja un līmēja dažādus Mārtiņdienas gailīšus. Bet 10.novembrī, bērni pārtapa dažādos pasaku tēlos.

Iepazināmies ar Mārtiņdienas tradīcijām, skaitījām dzejolīti,  dejojām dejas, gājām rotaļās. Bērni mēģinājām lasīt "graudus" kā gailīši. Visvairāk graudiņus salasīja Sofija Drūnese. 

Cienājāmies ar pīrāgiem, āboliem un bumbieriem. Skatījāmies latviešu animācijas filmu "Neparastie rīdzinieki".

                                                                                                                                                                                                    Skolotāja Ieva 

Lasīt visu ziņu galerija (15)

Mārtiņdiena Zemītes sākumskolā un pirmskolā

10.11.2022 kur : Zemītes sākumskola

whatsapp-image-2022-11-10-at-16-54-34-1.jpgMārtiņa gailīši dancīti veda....

Zemītes sākumskolā un pirmskolā aizvadīta Mārtiņdiena-tardicionāli latviskajā gadskārtā svinamās rudens beigas un ziemas sākums. Šajā dienā Zemītes sākumskolā paviesojās budelīši vai ķekatnieki, ka nu kurā vietā tos sauc. Ar dziesmām, skolotājas Anitas Geidānes vadībā, pieskandināja senās pils kaktus. Ar dejām, ko mācīja skolotāja Olita Tutiņa, iedvesa visos jautrību un spēku visam turpmākajām darba cēlienam. Ķekatnieku stiprināšanai bija sarūpēts arī mazs cienasts no graudaugiem un pašu žāvētiem āboliem,  lai spēks un veselība visiem Mārtiņbērniem garo ziemu pavadot.

Foto: skolotāja Daiga Dzērve

Teksts: skolotāja Olita Tutiņa

Lasīt visu ziņu galerija (18)

Maizes cepšanas meistarklase Zantē

06.11.2022 12:00 kur : Zantes kultūras nams

3125214591750344085137748058016446175248647n.jpg6.novembrī Zantes kultūras namā notika maizes cepšanas meistarklase, kuru vadīja radošās mājas "Smilgāji" brīnišķīgā saimniece Aiga Bitmane. Uz meistarklasi bija ieradušies maizītes cepēji no Zantes, Zemītes, Kandavas un pat Rīgas. Noslēgumā katrs apmeklētājs devās mājās ar siltu, smaržīgu un ļoti gardu rudzu ābolu maizes kukulīti. Prieks, ka dāmu vidū bija arī viens kungs, kurš nebaidījās improvizēt un bija paņēmis līdzi žāvētus mango, ko pievienoja savam ceptajam maizes klaipiņam. Rezultāts arī bija ļoti gards! 

      Izrādās, ka "Smilgājos" dzīvo radoši ļaudis - Aiga ir ne tikai izcila konditore un gatavo dažādus gardumus, bet brīvajā laikā nodarbojas arī ar lina izstrādājumu apgleznošanu un pirts tērpu darināšanu, bet Aigas vīrs taisa skaistas lietas no koka. 

        Runājot par linu, Māra Brīvere atnesa parādīt lina kreklu, kas darināts tālajā 1922.gadā un kuru viņa saņēmusi dāvinājumā. 

     Paldies par gardo maizīti "Smilgāju" saimniecei! Paldies maizītes cepējiem! Prieks par šo tikšanos un jauko kompāniju! Nākošā Aigas Bitmanes meistarklase Zantē būs 10.decembrī, kad gatavosim desertu burciņā. Uz tikšanos!

Lasīt visu ziņu galerija (19)

Nākotnes cirks no Ukrainas ar jaunu programmu "CIRKS NO CITAS PLANĒTAS"

06.11.2022 15:00 kur : Kandavas kultūras nams

Cirka šovs „Cirks no citas planētas” piedāvā mūsdienīgu cirka mākslas izrādi. Tādu kosmisko cirku Jūs vēl nebūsiet redzējuši - jūs sagaida milži, akrobāti, triki ar riņķiem, diožu šovs, lāzeršovs, gaismas gleznu šovs, ekvilibristi, brīnumainie ziepju burbuļi. Skatītāji līdz ar cirka māksliniekiem nonāk elpu aizraujošā nākotnē, jo tikai cirkā ir iespējams un fantastiski kļūst par realitāti! Mazos skatītājus īpaši iepriecinās jautri un smieklīgi klauni un mūsu cirka odziņa - piepūšamais lauvēns! Pasākums paredzēts visai ģimenei!
 
Biļte:  EUR6,-  bērniem; EUR 8,-pieaugušajiem.
Biļešu iepriekšpārdošana Biļešu Paradīzes un Kandavas k/n (63182040) kasēs
  Pasākuma rīkotājs kandavas-kulturas-nama.jpg "L-EVENTS"

Lasīt visu ziņu

Komēdija. Mamma vēl smaida

05.11.2022 19:00 kur : Vānes kultūras nams

mammasmaida.jpgRežisores Elzas Gaujas veidotās filmas centrā ir trīs māsas, kas dodas riskantā braucienā cauri Eiropai, lai nogādātu savu tuvo mirušo cilvēku līdz dzimtas kapsētai Latvijā.

 Repatriācija maksā tūkstošus, bet māsām makā svilpo vējš. 

Trīs māsu lomas atveido Baiba Broka, Daiga Kažociņa un Anta Aizupe. 

Melnā komēdija, kas runā par nāvi – visticamāk daudziem šis salikums var šķiet galīgi nesaderīgs, bet kā uzsver režisore – filmā nav nekādu pašmērķīgu joku, un tās fokuss ir vērsts tieši uz triju māsu attiecībām, ko šī ekstremālā situācija izgaismo īpaši spilgti.

Lasīt visu ziņu

Latvijas mūsdienu radošais deju konkurss KANDAVAS DEJU FESTIVĀLS

27.09.2022 - 05.11.2022 kur : Kandavas kultūras nams

deju-fest-kandava.jpg

Ieejas maksa: 2,- EUR

Deju grupas konkursam var pieteikties ar brīvas izvēles priekšnesumu, izvēloties kādu no mūsdienu deju žanriem, kā piemēram Laikmetīgā deja, Džeza deja, Modes deja, Zumbas deja, Hip- hop deja, ritma deja, Aerobikas priekšnesums, kuram ir veidota horeogrāfija.

DALĪBNIEKU VECUMA GRUPAS:
BĒRNI- 1.-4.KLAŠU GRUPA;
JUNIORI- 5.-9. KLAŠU GRUPA;
JAUNIEŠI- 10.-12. KLAŠU GRUPA;
PIEAUGUŠIE- „MŪŽAM JAUNIE" no 18 gadiem, bez vecuma ierobežojuma. 

Pieteikums jāpilda elektroniski. Lūdzu atvērt saiti https://ej.uz/kandavasdejufestivals un aizpildīt pieteikumu līdz 28.oktobrim (ieskaitot).  


Latvijas mūsdienu radošais deju grupu konkurss KANDAVAS DEJU FESTIVĀLS 2022   NOLIKUMS

 NOLIKUMS-%20KANDAVAS%20DEJU%20FESTIV%C4%80LS%202022%20%C4%ABstais.pdf

Lasīt visu ziņu

Indras Kreceres gleznu izstāde "Sajūtu mirkļi tuvie un tālie"

08.09.2022 - 05.11.2022 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

3022258225999933850357459118835688681506234n.jpgNo 8. septembra līdz 5. novembrim Kandavas novadpētniecības muzejā apskatāma Indras Kreceres gleznu izstāde "Sajūtu mirkļi tuvie un tālie".

Izstādes atklāšana kopā ar mākslinieci 8. septembrī plkst. 16.00. Uz tikšanos Kandavas Muzejā!

Lasīt visu ziņu
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top