13.02.2020 17:30 - 19:00 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

Kandavas novada muzejs aicina uz sarunu "Baroka laika tēlniecības piemirstā pērle", ceturtdien, 13.februārī, plkst.17:30.

Sarunu vadīs muzeja vēstures speciāliste Aksilda Petrevica un tas būs stāsts par Kandavas evaņģēliski luteriskās baznīcas 330 gadus veco koka skulptūru pārsteidzošo likteni.

Konkursa “Gada jaunietis 2019”apbalvošanas pasākums

13.02.2020 18:00 kur : Kandavas kultūras nams

dsc_0152.jpg13.februārī Kandavas kultūras nama mazajā zālē notika konkursa “Gada jaunietis 2019” apbalvošanas pasākums.

Šogad konkursam pieteicās 12 novada jaunieši, bet prezentācijas demonstrēja desmit titulu pretendenti, kuri tika vērtēti trijās vecuma kategorijās.

Grupā no 13-15 gadiem piedalījās Samanta Līce no Zemītes pamatskolas, Roberts Pūliņš no Kandavas Reģionālās vidusskolas, Elizabete Heinsone no Cēres pamatskolas, Sendija Keita Stola un Beāte Dišlere no Zantes pamatskolas.  Nosaukumu “Gada jaunietis 2019” ieguva Elizabete Heinsone. Elizabete ir ļoti aktīva meitene, viņa organizē dažādas aktivitātes sava pagasta jauniešiem, piedalās projektos, pagājušā vasarā kā brīvprātīgā strādāja trīs jauniešu nometnēs, darbojas mākslinieciskajā pašdarbībā- spēlē teātri, ir atvērta un ļoti pozitīva.

Lasīt visu ziņu galerija (50)

Aizvadītas kārtējās Kandavas novada čempionāta basketbolā spēles!

13.02.2020 19:30 - 14.02.2020 - 22:00 kur : Kandavas sporta halle

img_3642.jpgCeturtdienas vakarā Kandavas sporta hallē tikās Kandavas lauksaimniecības tehnikuma basketbola komanda un GL Kandava basketbola komanda.
Jau pirms mača sākuma bija skaidrs, ka spēle būs interesanta, jo jau pirmajā tikšanās reizē spēles uzvarētājs izšķīrās tikai pēdējā minūtē. Jau no pirmajām minūtēm vadības grožus savā virzienā paņēma tehnikumieši. Vienu brīdi uz spēles tablo pat 11:3 par labu  tehnikumam. Tomēr GL Kandava atmodās un pēc pirmās ceturtdaļas rezultāts jau interesantāks 17:14 par labu tehnikumam. Otrā ceturtdaļa vēl joprojām KLT zīmē. Pēc pirmā puslaika 33:28 par labu KLT. Trešajā ceturtdaļā vienā momentā GL Kandava guva astoņus bezatbildes punktus un izlīdzināja rezultātu. Taču tehnikums spēja sakopot savus spēkus un nosargāt vadību, pēc trešās ceturtdaļas rezultāts 56:51 par labu KLT. Spēles pēdējā nogrieznī spēle palika arvien asāka un spēlētāju  emocijas,  kas noveda pie tehniskajām piezīmēm. Kopumā spēle noslēdzās ar rezultātu 83:74 par labu KLT. Izcilu piemēru saviem audzēkņiem rādija KLT spēlējošais treneris Arvis Savčenko, kura kontā 31 punkts, 20 atlēkošās bumbas, 9 rezultatīvas piespēles, 7 pārtvertas  piespēles, kā arī Gints Krautmanis, kura kontā 23 punkti.
GL Kandava sastāvā produktīva spēle komandas jaunieguvumam Rikam Petkevičam, kura kontā 25 punkti. 21 punkts un 13 atlēkošās bumbas Kristapam Gotfrīdam, tomēr, arī 7 kļūdas. Spēles protokols pieejams šeit.

Piektdienas vakarā tika aizvadītas divas čempionāta spēles.
Pirmajā spēlē tikās RGR Juniors un Kandavas BJSS komandas. Spēles rēķinu atklāja Kandavas BJSS, tomēr, tā arī bija vienīgā reize kad komanda bija vadībā. Ļoti ātru un fizisku jau no pirmajām spēles minūtēm spēlēja RGR Juniors komanda un tas deva panākumus,jo Kandavas BJSS tā arī nespēja rast atbildi un sniegt prettriecienu. Pirmais puslaiks noslēdzās RGR Juniors zīmē 36:26. Otrajā puslaikā RGR jaunie basketbolisti turpināja agresīvi un ātri spēlet, tomēr tālāk par 12 punktu pārsvaru aizskriet nespēja. Tomēr spēles pēdējā nogrieznī RGR Juniors degvielas bākā bija palicis vairāk benzīna nekā Kandavas BJSS un RGR Juniors autobuss pārbrauca pāri Kandavas BJSS. Spēle noslēdzās ar rezultātu 94:67. Labu piemēru saviem komandas biedriem rādija RGR Juniors komandas kapteinis Ralfs Bērziņš, kura kontā 23 punkti un 9 rezultatīvas piespēles. 19 punkti Kristapam Eņģelim un 17 punkti Kristeram Šnikvaldam. Kandavas BJSS sastāvā rezultatīvākais Gints Zapereckis ar 16 punktiem un 12 atlēkošajām bumbām. Spēles protokols pieejams šeit.

Piektdienas otrajā spēlē tikās jau ceturtdien zaudējumu guvušie GL Kandava un RGR Pluss.
Tāpat kā pirmajā tikšanās reizē pieredzējusī RGR Pluss komanda jau no pirmajām spēles minūtēm apmētāja pretiniekus ar trīspunktu metieniem un vienu brīdi tablo rādija 3:12 par labu RGR Pluss. Taču GL komanda spēja aizsisties līdz neizšķirtam un pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 15:15. Arī spēles otrā ceturtdaļa norisinājās punkts punktā un puslaika pelnītajā atpūtā komandas devās ar rezultātu 37:36 par labu GL Kandavai. Otrajā puslaikā laukumā varēja vērot tikpat aktīvu un agresīvu spēli abu komandu izpildījumā. Pēc trešās ceturtdaļas rezultāts 62:64 par labu RGR Pluss. Spēles pēdējā ceturtdaļā līdz pat pēdējām sekundēm nevarēja pateikt, kura komanda būs uzvarētāja. Savas snaipera dotības un aukstasinību apliecināja Agris Briedis, kurš ļoti svarīgā spēles momentā realizēja trīspunktu metienu ar sodu, kurš deva viņa komandai minimālu pārsvaru. Neprecīzi metieni un kļūdas,tāds pāris vārdos GL Kandavas sniegums svarīgajos momentos. Līdz ar to spēlē uzvaru izcīnīja RGR Pluss komanda ar rezultātu 76:79.
RGR Pluss komandas sastāvā 25 punktus guva komandas līderis Nauris Litke. Lauris Grugulis realizēja 6 tālmetienus, jāpiemin, ka izmeta viņš tikai 8, kas ir visai iespaidīgi.
GL Kandavas sastāvā 23 punkti un 11 atlēkošās bumbas Kristapam Gotfrīdam,tomēr arī 9 kļūdas, Robertam Rozentālam 18 punkti un 17 atlēkošās bumbas. 16 punkti un 21 atlēkuši bumba Artim Rudzītim. Spēles protokols pieejams šeit.

Lasīt visu ziņu galerija (19) galerija (28) galerija (16)

"Sirsniņdienas" pasākums

13.02.2020 20:00

img_7352.jpg13. februārī pulksten 20.00 Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā notiks Valentīndienai veltīts "Sirsniņdienas" pasākums.

Vakara norise:

- Valentīndienas pasta nodošana

- "Kas meklē, tas atrod" apbalvošana

- Loterija

Muzicēs NAKTS un Ervīns Ruža

Tehnikuma audzēkņiem ieeja bez maksas

Kandavas novada skolu audzēkņiem līdz plkst 20.30 ieeja - 0.50 eur; pēc plkst. 20.30 - 1.00 euro.

Lasīt visu ziņu

Pastāvīgā ekspozīcija "100 muzeja dārgumi"

19.05.2018 - 31.03.2020 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs, Kandavas Mākslas galerija, mākslas galerija

img_7911.jpg19.05.2018 - 31.03.2020. Kandavas novada muzejā pastāvīgā ekspozīcija "100 muzeja dārgumi".

Antas Rugātes fotoizstāde "KATRAM SAVA STRANDE"

06.01.2020 - 24.02.2020 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

20200208_121518.jpgSestdien 8.februārī Kandavas novada muzejā ar interesentiem tikās Anta Rugāte, kuras fotogrāfiju izstāde “Katram sava strande” apskatāma muzejā jau kopš 6.janvāra.

Anta Rugāte ir pazīstama kā Latvijas televīzijas žurnāliste un diktore,  politiķe, piecu Saeimu deputāte. Viņa studējusi Latvijas Valsts konservatorijas teātra fakultātē aktieru nodaļā, vēlāk absolvējusi Latvijas Valsts universitātes svešvalodu fakultāti, specializējoties franču valodas apguvē. Izglītību papildinājusi pēc iesaistīšanās politikā - ieguvusi bakalaura un maģistra grādu valsts tiesību zinātnē Policijas akadēmijā.

Lasīt visu ziņu galerija (10) galerija (8)

Ikonu, gleznu, grafikas izstāde "Zelts. Gaisma. Krāsa. Līnija."

img_8073.jpgNo 11.līdz 22.februārim Kandavas novada muzejā apskatāma ikonu, gleznu, grafikas izstāde "Zelts. Gaisma. Krāsa. Līnija.". Izstādes atklāšana un tikšanās ar māksliniecēm Elīnu Alku, Eviju Rudzīti, Inetu Freidenfeldi, Laumu Palmbahu, Martu Jurjāni 2020.gada 11.janvārī plkst. 15:00.

Mākslinieces  –  EVIJA RUDZĪTE, INETA FREIDENFELDE, MARTA JURJĀNE, ELĪNA ALKA, LAUMA PALMBAHA - veido kopīgu radošo darbu izstāžu ciklu. Katra atsevišķi radoši  strādājam  un regulāri piedalāmies izstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs.

Vēlamies parādīt, kā šodien līdzās strādā laikmetīgās un kanoniskās mākslas pārstāvji, lietojot konkrētus mākslinieciskās izteiksmes līdzekļus  un apcerot līdzīgas tēmas. Šī izstāde ir iecerēta, kā kopīgu tēmu apvienojums atšķirīgu mākslinieku rokrakstos, tādējādi paverot skatītājam iespēju iepazīt kādas tēmas citādākas uztveres dimensiju. Mēs katra savā radošajā darbā balstamies uz kristīgām vērtībām. Mūs vieno meklējumi un atradumi par  zelta, gaismas, krāsas un līnijas savstarpējo mijiedarbību dažādos gadsimtos, kultūrās un mūsdienu mākslas pasaulē.

Lasīt visu ziņu galerija (17)

Februāris - sveču mēnesis!

01.02.2020 - 29.02.2020 kur : Vānes sākumskola

20200131_110757.jpgSveču mēnesis skolā aizritēja ar klašu izstādēm un laba vēlējumiem skolas biedriem. Paldies klašu kolektīviem, audzinātājiem.

Lasīt visu ziņu galerija (9)

Februārī noslēdzas veselību veicinoši pasākumi Kandavas novadā

04.02.2020 - 18.02.2020

afisa_februaris_2020.jpgKandavas novada dome īsteno projektu „Slimību profilakses un veselības veicināšanas pasākumi Kandavas novadā”, Nr.9.2.4.2/16/I/080, kura ietvaros februārī notiks bezmaksas Zumba Fitness un Zumba Gold nodarbības. Šīs ir noslēdzošās nodarbības šī projekta ietvaros.

Zumbas nodarbības vada Amanda Šteina – profesionāla zumbas instruktore un fitnesa trenere.

Zumbas nodarbība ir veiksmīgs līdzeklis pret stresu un nogurumu. Tā notiek brīvā un nepiespiestā gaisotnē. Latino stila deju kustības nostiprina visu ķermeņa muskulatūru, ieskaitot pašu svarīgāko muskuli – sirdi.  Nodarbības laikā ir augsts enerģijas patēriņa līmenis.

Aktivitātes ir bezmaksas!

Informējam, ka pasākumā tiks fotografēts, un šie materiāli tiks izmantoti publicitātes nodrošināšanai, informējot sabiedrību par ES fondu ieguldījumu Latvijā. Jūsu personas datu saturošās informācijas apstrāde tiks veikta tikai noteiktos un likumīgos nolūkos.

Februārī turpinās projekts “ZIRGS- DRAUGS UN PARTNERIS

06.02.2020 - 27.02.2020 kur : Ivetas zirgi

projekta_afisa_2020_gada_februaris.jpgBiedrība „Kandavas jātnieku klubs STAFETE” no 2019.gada septembra līdz 2020.gada aprīlim īstenos projektu „ZIRGS - DRAUGS UN PARTNERIS”, Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” ietvaros.

10.02.2020 - 10.03.2020 kur : Vānes pagasta bibliotēka

jbfoto1.jpgNo 10.februāra līdz 10.martam Vānes bibliotēkā apskatāma Jāņa Bērziņa fotoizstāde "Dabas foto"

LLKC Tukuma konsultāciju biroja organizētās apmācības lauksaimniekiem

12.02.2020 - 25.02.2020

25_02_2020_lopbaribas_maciba.jpgLLKC Tukuma konsultāciju birojs organizē sekojošas apmācības lauksaimniekiem:

12.februārī AAL lietotāju apmācības,

25.-26.februārī "Kvalitatīvas un ekonomiski izdevīgas lopkopības produkcijas ražošana". Lektors: Dainis Arbidāns.

aal_12_02_2020_page_0001.jpgVietu skaits ierobežots, obligāta iepriekšēja pieteikšanās!

Gleznu izstāde "Aizdars"

12.02.2020 10:00 - 07.03.2020 - 16:00 kur : Kandavas kultūras nams

Galerijā "Vējspārns" Kandavas kultūras namā apskatāma gleznu izstāde "Aizdars".  Izstādē piedalās jauno mākslinieku grupa no Rīgas- Kristīne Daukšte, Dāvis Ozols, Zīle Ziemele, Ieva Filatova, Haralds Saknītis, Ella Mežule, Envija Medne, Marta Kalniņa, Anna Nlck. Izstāde atvērta līdz 6.martam darba dienās no 10:00- 16:00. Laipni aicināti!kandava_plak.jpg