Pāriet uz lapas karti

6. Kafijas un tējas svētki

31.10.2015 11:00 - 17:00 kur : Kandavas muzejs, Kandavas tūrisma informācijas centrs, Kandavas Mākslas galerija, mākslas galerija, Kandavas kultūras nams, Kandavas Amatniecības centrs

31_10_2015_sestie-kafijas-un-tejas-svetki_kandava.jpg

31.oktobrī Kandavā jau sesto gadu norisinājās Kafijas un tējas svētki. Svētku programmu kuplināja visi novada kultūras jomā iesaistītie ļaudis, tai skaitā no Kandavas novada pagastu kultūras namiem un bibliotēkām. Pasākums norisinājās Kandavas Kultūras namā, novada Muzeja ēkā un orientēšanās notika pilsētā (ar sākumu no noslēgumu Tūrisma informācijas centrā).

Kandavas kultūras namā varēja mieloties ar Zemītes pagasta lauku virtuves labumiem un ņemt dalību Pensionāru biedrības rīkotajā Pankūku ballītē. Aizgājušo gadu aptiekas gudrībās dalījās un Vānes stāstus Latvju rakstos skatīt aicināja ļaudis no Vānes puses. Dziesmās, garšās un receptēs aicināja ieklausīties un dalīties dāsnie Kandavas pagasta ļaudis “Pie Brigitas”. Cēres garšu laboratorija kā ierasts neatstāja nevienu nepārbaudītu. Sanākušie viesi tika aicināti arī baudīt Matkules brīnumus, dažādu produktu degustāciju un iepirkties tirdziņā. Ar koncertiem klātesošos iepriecēja gan PII “Zīļuks” mazie audzēkņi, gan Valdeķu kultūras nama jauktais vokālais ansamblis “Do-Re-Mi”, gan Zantes pagasta programma “Baltu pupu iestādīju”. Svētku noslēgumā koncertu sniedza Liepājas teātra aktieris Edgars Pujāts.

Muzeja traktierī "Pie melnā kuiļa" virmoja kafijas smarža un kafijas dzēriena cienītāji varēja nobaudīt Kandavā gatavoto ozolzīļu kafiju. Mākslas un literatūras mīļotāji varēja satikties aci pret aci ar literāti Ināru Šteinbergu un mūziķi Uldi Fridrihsonu. Daudzi no apmeklētājiem labprāt gatavoja skaistas mandalas mākslinieces Sandras Bērziņas (Rīga) vadībā, kā arī apskatīja Alfrēda Aržanovska gleznu izstādi. Amatniecības centrā varēja darboties amatu darbnīcās, pielikt roku lielās šalles tapšanā un pēc labi padarīta darba nobaudīt ķirbju viru jeb putru.

Kandavas Tūrisma informācijas centrs aktīvākajiem 6.Kafijas un tējas svētku apmeklētājiem piedāvāja, par tradīciju kļuvušo, orientēšanos pilsētā „Atrodi savu Zelta Zīli Kandavā!” Šogad gan zelta zīle būtu vieglāk atrodama, jo ozola zīļu raža izpaliek.

Anketu ar sagatavotiem jautājumiem varēja saņemt visi izzinošie, vērīgie un uz staigāšanu čaklie ļaudis. Dalībniekiem vajadzēja rast atbildes uz 5 jautājumiem. Bez objektu apmeklēšanas atbildēt bija grūti vai pat neiespējami. Dažiem dalībniekiem likās īpaši interesants un āķīgs jautājums par uzrakstu uz jaunizveidotās mozaīkas Lielā ielā.

Anketas saņēma 18 dalībnieki. Maršrutu izgāja, atminējumus atbildēja un balviņas saņēma 16 cilvēki. Pirmā orientēšanās distanci veica Gaida Ģigule. Priecē fakts, ka aptuveni puse dalībnieku bija kandavnieki, pārējie – viesi.

Kandavas Tūrisma informācijas centrs saka paldies par atsaucību un līdzdalību orientēšanās spēlē kafejnīcām „Ieviņa”, „Kandava”, „Pils”, Kandavas novada muzejam un degvielas uzpildēs stacijai „Virši - A”.

printēt
  • twitter
  • facebook
  • draugiem
<>
back to top