Drukas resursa adrese: http://visitkandava.lv/turisma_profesionaliem/8_maija_bijam_pieredzes_brauciena_uz_saldus_pusi_vai_kaiminos_dzive_saldaka
Drukas datums: 20:34:51 20.06.2019

8. maijā bijām pieredzes braucienā uz Saldus pusi „Vai kaimiņos dzīve saldāka?”08.05.2018

foto: Anda Štrausa
foto: Anda Štrausa

Saulainā 8. maija dienā, Kandavas Tūrisma informācijas centra aicināti tūrisma uzņēmēji un interesenti, devās pieredzes braucienā uz Saldus pusi „Vai kaimiņos dzīve saldāka?” 

Dienas gaitā apmeklējām sekojošus objektus -

Saimniecība „Kāres” ar labi zināmo bitenieku Jāni Vainovski - saimniecībā nodarbojas ar ceļojošo dravniecību, sezonā vairākkārt pārvietojot ap 300 bišu saimes.

Aktīvās atpūtas centrs „Radi” - viesu nams, vasaras kotedžas, pirts ar unikālām relaksācijas iespējām, aktīvā atpūta uz ūdens, kempings, vieta semināriem, sporta un izklaides pasākumiem.

Lauku sēta „Puteņi” - saimniecībā audzē Latvijai raksturīgus mājputnus un mājdzīvniekus, saimniecei tuva folklora, senie tautas tērpi un gadskārtu tradīcijas. Vizināšanās ar zirga pajūgu.

Sv. Gregora kristīgās misijas centrs - pusdienas un kristīgās misijas centra apskate. 

Viesnīca „Demians”/ restorāns „Stikla pērlīšu spēle” - Saldus centra restorāns un viesnīca, kam nosaukumi ir radušies, godinot vienu no izcilākajiem rakstniekiem vācu literatūrā Hermani Hesi, atgādina Beļģijas vai Francijas mazās viesnīcas. 

Svētā Jāņa Saldus evanģēliski luteriskā baznīca - Šo baznīcu droši var uzskatīt par Saldus pilsētas simbolu un pilsētas sākotni. Tā ir Saldus vecākā celtne.

Kapelleru nama/ keramikas darbnīca „Podnīca” - Saldus vēsture, attīstība un kultūras dzīve nav iedomājama bez Kapelleru ģimenes. Viņi ieradās Saldus miestā no Austrijas. 1857. gadā Kapelleri uzcēla namu un atvēra aptieku. Kapelleru nama pagrabā bijušas iekārtotas arī divas telpas privātai slimnīcai.1859. gadā, nodibinot Saldus miestu, par tā pirmo vecāko ievēlēja Eduardu Kapelleru. Vēlāk arī viņa dēls Vilhelms dažus gadus pildīja miesta vecākā amatu. Kapelleru dzimtas pārstāvji vienmēr aktīvi piedalījušies Saldus miestiņa sabiedriskajā dzīvē. Pirms Otrā pasaules kara Kapelleru ģimene izbrauca uz Vāciju un aptieka nonāca Galvenās aptieku pārvaldes pārziņā. Pateicoties gleznotājas Ilzes Kantas uzņēmībai, Kapellera namā atkal pulcējas cilvēki. Tagad Kapellera namā darbojas mākslas attīstības biedrība “Ilizanna”. Šeit tiek organizēti dažādi mākslas pasākumi, gan radošas nometnes. Kapelleru namā darbojas keramiķa Arta Kleinberga "Podnīca", kur var iegādāties dažādu meistaru veidotu svēpēto (melno) keramiku.

Tekstilmāksliniece Baiba Rītere - Mākslinieces darbnīca atrodas ļoti skaistā viensētā, kur viņa auž gobelēnus un piedāvā vērot darbu tapšanas gaitu, pasūtīt, kā arī iegādāties gatavos izstrādājumus. Daudzi no tiem ir praktiski suvenīri un izmantojami kā labas dāvanas. Baibas Rīteres greznie gobelēni guvuši atzinību tuvās un tālās mākslas izstādēs.