Drukas resursa adrese: http://visitkandava.lv/pasakumi/9313/latvijas_101gadadienai_veltits_koncerts_par_latviju
Drukas datums: 15:34:56 03.12.2021

Latvijas 101.gadadienai veltīts koncerts "PAR LATVIJU"

16.11.2019 19:00 kur : Zantes kultūras nams

1c.jpg16.novembrī Zantes kultūras namā uz Latvijas 101.gadadienai veltīto koncertu "PAR LATVIJU" kuplā skaitā pulcējās zantenieki un viesi. Visus klātesošos svētkos sveica Kandavas novada domes priekšsēdētāja Inga Priede un Zantes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Kālis.  

Zantes pagasta pārvaldes Pateicības rakstus "Zantes lepnums 2019" saņēma: 

  • ANITA KRŪTAINE – par mūža ieguldījumu, veicot pedagoģisko darbu.
  • MARIJA POŠKApar ilggadēju, nesavtīgu brīvprātīgo darbu Latvijas Sarkanā krusta ziedojumu nodaļā „Stropiņš” Zantes pagastā.

Sveicienus Marijai nogādāja mazdēls Mārtiņš Poškus.

  • IVETA ĒRGLE -  par atsaucību, iejūtību un sadarbību, rūpējoties par Zantes pagasta iedzīvotāju veselību.

Kopā ar Pateicības rakstu un īpašo Zantes lepnuma pulksteni, apbalvojamie saņēma arī  Zantes burtnīcu, kurā atspoguļoti Zantes pagasta simtgades mirkļi.  Par izdevuma tapšanu esam pateicīgi Zantes pagasta bibliotekārei Daigai Neiciniecei. Zantes burtnīcu ikviens interesents var saņemt Zantes pagasta bibliotēkā.

Koncertā dziesmas Latvijai dziedāja Zantes jauktais koris (diriģente Zane Ņukša-Valdmane), Zantes pamatskolas popgrupas (vadītāja Kristīne Elksnīte), tautasdziesmas par Latviju sagatavoja skolas teātra pulciņš (skolotāja Antra Grundmane), skaņdarbus Latvijai veltīja Kandavas Mākslas un mūzikas skolas instrumentālais ansamablis (skolotāja Dzintra Linde) . Latviju izdejoja vidējās paaudzes deju kolektīvs „Ducele” un jauniešu deju kolektīvs „Sīpa”, ar lielu atbildību kopā ar jauniešiem dejoja mazie solisti - Lūcija un Ralfs Gilovi, Sabīne Bemane un Kristofers Kuzņecovs  (deju kolektīvu vadītāja Marita Jekuma). Dzeju Latvijai runāja Samanta Turka. Par skaņu un gaismu gādāja Jurģis Muska un Raimonds Vanags.

Pasākuma noslēgumā izskanēja emocionālā un patriotiskā A.Reika dziesma „Par Latviju”, kurā ar solo dziedājumu patīkami pārsteidza mūsu pašu jaunieši -  Mārcis Neicinieks un Endijs Zonbergs.

Pēc koncerta tumšajās novembra debesīs iemirdzējās krāšņas Latvijas 101.dzimšanas dienai veltītas ugunspuķes, bet svētki noslēdzās ar balli, kurā par dejotprieku gādāja grupas „EJA” muzikanti.

Mana sirds ir Latvija,
Lūdzu, dod man spēku.
Visur Tevi, Latvija,
Dzirdu, jūtu, redzu.  

Kad es būšu Latvija,
Dod man mūžam mājas,
Visu mūžu, Latvija,
Es uz tevi gāju. (A.Reiks)

Informāciju sagatavoja: Egija Lāce, Zantes kultūras nama vadītāja