Drukas resursa adrese: http://visitkandava.lv/pasakumi/8396/zantes_vpdk_ducele_un_jdk_sipa_5_gadu_jubilejas_koncerts_iedejojam_pavasari_zante
Drukas datums: 06:31:15 10.06.2023

Zantes VPDK "Ducele" un JDK "Sīpa" 5 gadu jubilejas koncerts "Iedejojam pavasari Zantē"

06.04.2019 18:00 kur : Zantes kultūras nams

dsc_0060.jpg„Ir daži visīsākie ceļi uz laimi un dejošana ir viens no tiem.” (V.Bauma)

 6.aprīļa vakarā Zantes kultūras namā valdīja īsta pavasara rosība, jo bija sabraukuši vairāk kā 100 dejotāji no tuvākām un tālākām vietām. Septiņi deju kolektīvi ar skaistu koncertu ne tikai turpināja tradīciju un iedejoja pavasari Zantē, bet arī izdejoja abu Zantes kultūras nama deju kolektīvu 5 gadu jubileju.

Lai arī pieci gadi kolektīvam ir tikai sākums un pirmais atskaites punkts, tomēr, atskatoties kolektīvu tapšanas vēsturē, šie gadi ir bijuši gana bagāti un piepildīti ar skaistiem pasākumiem.  Ir izdejoti dažādi koncerti Zantē, kaimiņpagastos un starpnovadu pasākumos, ir aizvadītas četras Tukuma apriņķa deju skates, Kurzemes dziesmu un deju svētki vēju pilsētā Liepājā, ir priecēti skatītāji Igaunijā un ir izbaudīts deju prieks saulainajā Rumānijā.

Ir iedibinātas jaunas tradīcijas – jau trīs gadus mūsu dejotāji iejūtas aktieru lomās un priecē daudzos skatītājus ar  jautrām Līgo svētku izrādēm Zantē. Neaizmirstama ir pirmā izrāde „Limuzīns Jāņu nakts krāsā” ar omulīgo Mirttanti Daces Rozes izpildījumā un viņas balto limuzīnu,  atturīgo Tūtaru ģimeni, jautro Sprēsliņu ģimeni un Jāzepiņa bandu, tad sekoja „Īsa pamācība mīlēšanā” ar Uģa Neicinieka izcilo aktierspēli kurlā Viļņu Jāņa lomā, mutīgajām krodzenieces meitām Rozīti un Magonīti, slinko Annīti un neatkārtojamo Zaplīzi Ivo Petrova atveidojumā, un pagājušās vasaras top izrāde „Žūpu Bērtulis” ar talantīgo Uģi Neicinieku Žūpu Bērtuļa un cienītkunga lomā vienlaicīgi.

Viennozīmīgi lielākais un neaizmirstamākais notikums abu Zantes deju kolektīvu pastāvēšanas vēsturē ir pagājušajā vasarā aizvadītie Simtgades Dziemu un deju svētki. Turklāt, gatavojoties šiem svētkiem, abi deju kolektīvi tika arī pie nosaukumiem – VPDK „Ducele” un JDK „Sīpa”.  Iespējams, ka daudzi nezina šo vārdu nozīmi, jo tie ir senvārdi. Tad nu lūk! „Ducele” ir divriči jeb divriteņu rati. Lai rati stabili varētu kustēties, tad nepieciešami vismaz divi riteņi...nu taisni kā dejā! Ja abi partneri ir kā viens vesels, tad var deju nodejot tik līdzeni kā braucot ar labu duceli.  Savukārt, „Sīpa” ir vētra, negaiss, vēja brāzmas jūrā, nu tieši tādi kā mūsu jaunieši - vienmēr enerģiski, jautri, kustīgi un lustīgi.

Daudz skaistu deju tika izdejotas koncertā „Iedejojam pavasari Zantē”, bet īpaši sirsnīgi aplausi tika veltīti katra kolektīva pirmajai dejai, ar kuru tas ir sācies un kas noteikti vienmēr paliks atmiņā.

Vislielāko un vissirsnīgāko paldies par skaistiem pasākumiem piepildītiem pieciem gadiem „Duceles” un „Sīpas” dejotāji teica kolektīvu vadītājai  Maritai Jekumai. „Stipras gribas cilvēks un ūdenskritums paši lauž sev ceļu” – tā varētu raksturot Maritu  un viņas ieguldījumu  Zantes deju kolektīvu tapšanā un pastāvēšanā .

Par atbalstu un kopā būšanu „Ducele” un „Sīpa” pateicās  Kandavas novada Kultūras un sporta pārvaldes vadītājai Ivetai Gruntei, Zantes pagasta pārvaldes vadītājam Jānim Kālim, Silvijai Tiltiņai, Daigai Poškai, Aļonai Dimzai un bijušajiem dejotājiem, kā arī saņēma daudz labu vārdu un siltu sveicienu no draugiem.

 Koncertā piedalījās un ar raitu deju soli priecēja:

Zemītes tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Zemīte” (vadītāja Inese Cīrule);

Pūres kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Pūre” (vadītāja Inese Cīrule);

Viesatu kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs  „Viesatas” (vadītāja Ilze Buka);

Kandavas kultūras nama jauniešu deju kolektīvs „Imuliņa” (vadītāja Andra Eimane);

Jūrmalas Valsts ģimnāzijas tautas deju kolektīvs „Kaugurs” (vadītājs Artis Puriņš, vadītāja asistents Viesturs Juris Lammass);

Zantes kultūras nama jauniešu deju kolektīvs „Sīpa” (vadītāja Marita Jekuma);

Zantes kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Ducele” (vadītāja Marita Jekuma).

 Paldies sakām arī Artūram Heidingeram, Beātei Dišlerei un Ērikai Matvijukai par līdzdarbošanos pasākuma veiksmīgā norisē, Aijai Jurkovai par uzcītīgi krāto abu deju kolektīvu vēsturi video materiālos, kā arī vienmēr atsaucīgajiem skatītājiem!

Zantes kultūras nama vadītāja Egija Lāce