Drukas resursa adrese: http://visitkandava.lv/pasakumi/8070/kandavas_kulturas_nama_110_gadu_jubileja
Drukas datums: 07:36:18 04.12.2021

Kandavas kultūras nama 110 gadu jubileja

02.03.2019 18:00 - 19:30 kur : Kandavas kultūras nams

dsc_0025.jpg2.martā Kandavas kultūras nams atzīmēja 110 gadu jubileju. Pasākumā piedalījās kultūras namā darbojošies amatiermākslas kolektīvi, bijušie un esošie kultūras darbinieki, aicinātie viesi un visi kultūras dzīves aktīvisti un ieinteresētie.

Pasākuma vadītājas -kultūras nama direktore Agrita Rožkalne un kultūras darba organizatore Solvita Jansone, pagrieza laika ratu atpakaļ uz to tālo laiku pirms 110 gadiem- 1909.gada 7.un 8. februāri, kad Kandava Sadraudzīgā biedrība rīkoja plašus biedrības nama, tagadējā Kandavas kultūras nama,  atklāšanas svētkus. “Vecajā afišā lasāms, ka laicīgajā koncertā uzstājies koris, dziedājis dziesmas “Gaismas pils”, “Beverīnas dziedonis”, “Nevis slinkojot un pūstot” un vēl citas. Bet otrās dienas - 8.februāra, prologs biedrības nama atklāšanas svētkiem sacerēts un nolasīts no Sofijas Birzniek jaunkundzes, kas tolaik bijusi ievēlēta domniekos un teātra komisijā. Tā nu divu dienu garumā Sadraudzīgās biedrības nams ticis atklāts.”

“ Spēlēju, dancoju, visu savu mūžu…” šie vārdi ir par viņiem, kultūras cilvēkiem. Ar klusuma brīdi, pieceļoties, tika godināti un pieminēti visi tie kultūras darbinieki un pašdarbnieki, kas nu jau mīt citā dimensijā un šodien uz zemi noraugās no mākoņa malas.

Jubilejas koncertā piedalījās jaukais koris “Kandava”, kas ir vecākais un skaitliski lielākais pašdarbības kolektīvs un šogad atzīmēs dibināšanas 130. jubileju. Jau divdesmit septiņus gadus kora diriģente ir Dzintra Linde. Raitu dejas soli un atraktivitāti demonstrēja jauniešu deju kolektīvs “Imuliņa”, bet gana jestri dejā griezās arī senioru deju kolektīvs “Kandavnieks”, kolektīvus vada Andra Eimane. Ar dziesmu kopā jau kopš 2000.gada ir arī senioru jauktais vokālais ansamblis “Vīgriezes”, kuru arī  vada Dzintra Linde.

Kā īpašs saldais ēdiens visiem svētku dalībniekiem bija Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” vīru vokālā kvarteta “Harmonija Rīgai” koncerts, kura laikā neviens nepalika vienaldzīgs, plaudējot un dziedot līdzi virtuozajiem vīru priekšnesumiem.

1992. gadā dibinātais ansamblis „Harmonija Rīgai” ir viens no retajiem kolektīviem, kas pārsteidz klausītājus ar barbershop dziedāšanas stilu. Ne velti viņus Latvijā dēvē par barbershop muzicēšanas celmlaužiem. Šarmantie kungi - Ārijs Šķepasts, Arnis Miltiņš, Aldans Milzarājs un Salvis Sprūžs – ar savu profesionalitāti priecē  klausītājus visā Latvijā un viņu balsis skanējušas arī aiz mūsu valsts robežām.

Kultūras nama kolektīvu jubilejā sveica Kandavas novada domes deputāte un novada Iespēju fonda vadītāja Signe Ezeriņa, SIA “Kandavas ceļi” valdes priekšsēdētājs Ivars Marašinskis, novada Pensionāru biedrības vadītājs Zigurds Megnis un vēl citi apsveicēji. Visiem bija sarūpēta svētku torte un kafija kultūras nama mazajā zālē, kā arī balle, kurā par mūziku gādāja grupas “ColdFlame” un “Miera vējos”.