Drukas resursa adrese: https://visitkandava.lv/pasakumi/4884/izstade_rozentalu_dzimta_katra_cilveka_biografija_ir_dala_no_vestures
Drukas datums: 02:35:33 17.04.2024

Izstāde "Rozentālu dzimta. Katra cilvēka biogrāfija ir daļa no vēstures.''

12.09.2017 - 11.11.2017 kur : Kandavas novadpētniecības muzejs

rozentalu_afisa.jpgRozentāli

Goldbergu dzimtai Kandavā piederēja “Kārumu” mājas. Saimniekiem Fricim un Annai Golbergiem bija pieci bērni – četri dēli un meita. Meita Olga beidza Kaucmindes mājturības skolu un apprecējās ar kaimiņu saimnieka dēlu Miķeli Rozentālu no “Sēļiem”. Pūrā meitai vecāki iegādājās māju Kandavā, Lielā ielā Nr.51 (tagad Nr.59) un 2 ha zemes Rubeņu ielā, kur Miķelis un Olga nodarbojās ar lauksaimniecību. Kad padomju vara nacionalizēja zemi, Olga piemājas dārziņā audzēja dārzeņus, ziedu stādus un tos pārdeva. Pie mājas uz soliņa bieži sēdējušas sievas – it kā piesēdušas papļāpāt, bet faktiski bija ieradušās pēc dažādiem lauku labumiem. Padomju laikā šādu tirdzniecību varēja uzskatīt par spekulāciju, tāpēc tas bija jādara neuzkrītoši.              

Pēc nacionalizācijas Miķelim bija palicis zirgs, ar kuru viņš remontu celtniecības kantorim pieveda materiālus. Mājās bija smēde. Tur tika kaltas dažādas saimniecībām noderīgas lietas. Ir nostāsts, ka Miķelis ir kalis Kandavas ev. luteriskās baznīcas krustu. Vēlāk viņš strādāja Kandavas radio rūpnīcā par ugunsdzēsēju.

Viņu laulībā 1939.gada 10.maijā piedzima dēls Arnis. Arnis labi mācījās un sportoja. Pēc Kandavas vidusskolas beigšanas studēja Fizkultūras institūtā (tagad Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija ), pēc absolvēšanas strādāja Saulaines sovhoztehnikumā par fizkultūras skolotāju. Veselības problēmas neļāva turpināt iemīļoto darbu un sportot. Tāpēc Arnis atgriezās Kandavā un sāka strādāt radiorūpnīcā par radio regulētāju, kur godam nostrādāja līdz rūpnīcas likvidācijai.

rozentalu_afisa.jpgrozentalu_dzimta.jpgrozentalu_dzimta2.jpgrozentalu_dzimta3.jpg