Drukas resursa adrese: http://visitkandava.lv/pasakumi/178/kandavas_novada_muzejam__20
Drukas datums: 12:39:28 14.08.2022

Kandavas novada muzejam - 20

20.11.2015 18:00 kur : Kandavas muzejs

Kandavas novada muzejs 2015.gada 20.novembrī - muzeja

Kandavas novada muzejs 2015.gada 20.novembrī - muzeja " Garās šalles" apvīts un sasildīts.

20.novembra vakarā pie Kandavas novada muzeja, lai atzīmētu tā dibināšanas 20 gadu jubileju, pulcējās ļaudis, kuri, gan katrs citādā veidā, bet ir cieši saistīti ar šo ēku.

Kā sanākušajiem atgādināja muzeja vadītāja Sarma Anģēna, atklājot jubilejas svinības, īstā muzeja atklāšanas diena bijusi 1995.gada 17.novembris, kad tieši tāpat kā tagad pie muzeja pulcējušies ļaudis. Tas bijis vēsturisks brīdis. Kandava bija ieguvusi savu muzeju- Kandavas novada muzeju.

„Novembris ir gada tumšākais mēnesis, bet gaišuma tajā tomēr netrūkst, var starot ne tikai Rīga, bet arī mūsu muzejs. Tas gaišums ir mūsu sirdīs, domās. Ne velti muzeja sirds un dvēsele- Viktors Vītols par muzeja dzimšanas dienu izvēlējās 17.novembri. Tas noteikti nebija netīšām, bet gan tīšām, lai mēs muzeja dzimšanas dienu varētu svinēt kopā ar Valsts dzimšanas dienu.” Sarma Anģēna uzsvēra, ka mēs varam lepoties, jo esam vienīgais muzejs Latvijā, kas esam veltījuši un uzstādījuši pie muzeja piemiņas akmeni tā dibinātājam- gaišajam cilvēkam Viktoram Vītolam. ”Ja kaut kas šovakar arī nenotiks tā kā ieplānots, tad jāsaka, kā būtu teicis Viktors- Dievs piedos!” – sacīja muzeja vadītāja. Viņa iededzināja un nolika piemiņas svecīti pie akmens un dāvināja ziedus Viktora dzīvesbiedrei Intai Vītolai, kura vienmēr bijusi vīra plecs un atbalsts viņa pētnieciskajā darbā.

Amatniecības centra vadītāja Kitija Švīgere, kā tas tika iecerēts jau vairākus gadus atpakaļ, šajā vakarā dāvināja muzejam Kandavas ļaužu kopīgi noadīto „Garo muzeja šalli”, aptinot to muzeja ēkai, lai dotu muzejam visu novada cilvēku un pilsētas viesu siltumu un labās domas, kas ieadītas šallē. Šalle ir 88 metrus gara, jo tieši tik garš ir muzeja ēkas apkārtmērs.

Svinīgo jubilejas pasākumu vadīja novada Kultūras pārvaldes vadītāja Ziedīte Začeste un novada sociālā dienesta vadītājs Ints Leitarts.

Vakara gaitā tika sveikti muzeja bijušie darbinieki un vadītāji, kuri kavējās atmiņās par muzeja tapšanas vēsturi, interesantiem notikumiem un atgadījumiem, kas viņiem saistās ar darbu muzejā.

Pasākumā piedalījās četri no pieciem novada domes vadītājiem, kas strādājuši šajos divdesmit muzeja pastāvēšanas gados: Kandavas novada domes priekšsēdētājs Normunds Štoferts, kā arī Rolands Bārenis, Alfreds Ķieģelis un Dainis Rozenfelds. Viņi dalījās savās atmiņās par muzeja izveidi un pilnveidošanu un dāvināja arī kādu taustāmu mantu muzeja krājumu papildināšanai.

Sveikt kolēģus jubilejā bija ieradušies pārstāvji no Tukuma, Jaunpils, Jaunmoku, Lapmežciema, Rojas un Zantes muzejiem, laikraksta„Neatkarīgās Tukuma Ziņas” galvenā redaktore Ivonna Plaude un vēl daudz citu apsveicēju.

Koncertu sniedza vokālā grupa „Vocalica” no Jaunpils.

Tie bija lieliski svētki visiem, tā bija vēl viena ierakstīta rinda muzeja vēsturē.